صرافی‌های غیرمتمرکز آهنربایی برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال: آزمایشگاه‌های Solidus


بر اساس گزارش Solidus Labs، توزیع کنندگان توکن و ارائه دهندگان نقدینگی از سال 2020 به طور تقلبی بیش از 2 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال را در DEX های مبتنی بر اتریوم معامله کرده اند.

به گفته شرکت نظارت بر بازار Solidus Labs، بیش از 20000 ارز دیجیتال از طریق معاملات شستشوی صرافی غیرمتمرکز (DEX) در سه سال گذشته دستکاری شده اند.

در قسمت دومش گزارش دستکاری بازار کریپتو در سال 2023 Solidus که در 12 سپتامبر منتشر شد، گفت که تقریباً 70٪ از نمونه ای از 30000 استخر نقدینگی DEX مبتنی بر اتریوم، از سپتامبر 2020 تراکنش های روانی را انجام داده اند و تقریباً 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال تولید کرده اند.

تجارت شستشو شکلی از دستکاری بازار است که در آن یک تجارت با خرید و فروش یک دارایی، تصور نادرستی از فعالیت بازار به دست می دهد.

تراکنش‌های Wash در امور مالی سنتی وجود دارند، اما Solidus استدلال می‌کند که دستکاری‌کنندگان بازار اغلب ابزارهای آسان‌تری برای انجام این کار در مورد ارزهای دیجیتال دارند.

نقدینگی در ارزهای دیجیتال بین صرافی‌های مختلف متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می‌شود و به بازارهای کوچک‌تری منجر می‌شود که دستکاری آن‌ها آسان‌تر است.

همچنین یک سوال نظارتی در مورد اینکه چه کسی مسئول شناسایی و جلوگیری از تجارت شستشوی زنجیره ای است، وجود دارد، احتمالاً با توجه به ماهیت بدون مرز مالی غیرمتمرکز.

Asaf Meir بنیانگذار و مدیر عامل Solidus در بیانیه ای گفت: «دستکاری بازار همچنان یک چالش مهم در صنعت کریپتو است، به ویژه در عصر نظارت بیشتر نظارتی و پذیرش نهادی. گفت.

فعالیت تجاری تقلبی که ما در اینجا کشف کردیم، نشانه آشکاری از دستکاری بازار است و باید از توسعه کریپتو و دیفای جلوگیری کرد.

سولیدوس توضیح داد که بازرگانان فلاش در اشکال و اندازه‌های مختلف، از توزیع‌کنندگان توکن که به دنبال یک فرش آسان هستند، وجود دارند. به سفته بازانی که سعی می کنند یک ایردراپ توکن آینده را بازی کنند. برای اپراتورهای بورس و بازار که حجم معاملات بالاتری را برای جذب سرمایه گذاران و کاربران گزارش می دهند.

مرتبط با: داده ها: معاملات شستشوی NFT در ماه فوریه 126 درصد افزایش یافت

مطالعه‌ای توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی در سال 2022 نشان داد که بیش از 70 درصد از حجم ارزهای غیرقانونی، تراکنش‌های جعلی بوده است.

به گفته محققان، مشوق‌های کوتاه‌مدت برای تجارت جعلی وجود دارد و معاملات جعلی پیشنهادی اغلب بر رتبه‌بندی صرافی‌ها در سایت‌های داده و آماری مانند CoinMarketCap و CoinGecko تأثیر می‌گذارند.

علاوه بر این، تراکنش‌های جعلی نیز در کوتاه‌مدت بر قیمت کریپتو در صرافی‌ها تأثیر می‌گذارد.

Hodler’s Digest، 3-9 سپتامبر: خروج اجرایی بایننس، هوش مصنوعی نزدک دستورات را پاک کرد و SBF درخواست تجدیدنظر وثیقه را از دست داد
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *