رگولاتور فرانسوی، DeFi را «غیر واسطه» می‌بیند نه «غیرمتمرکز»


Autorité de Contrôle Prudentiel et de Resolution مشاوره خود را در مورد مقررات DeFi تکمیل کرده است.

Autorité de Contrôle Prudentiel et de Resolution (ACPR)، بخشی از بانک مرکزی فرانسه، خلاصه ای از مشاوره عمومی خود را در مورد چارچوب نظارتی برای تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) در 12 اکتبر منتشر کرد.

تعامل عمومی دو ماه، از آوریل تا می 2023، در پاسخ به سند اولیه در مورد مقررات احتمالی برای DeFi در کشور به طول انجامید. مشارکت‌های خارجی، ACPR را به افشاگری‌های شگفت‌انگیز سوق داد، به‌ویژه در مورد تداوم ساختاری الگوهای تمرکز:

بنابراین، ACPR معتقد است که اصطلاح مالی “غیر واسطه ای” مناسب تر از اصطلاح مالی “غیرمتمرکز” است.

ریسک عملیاتی این «درجه بالا تناقض‌آمیز تمرکز» در DeFi به زیرساخت فیزیکی میزبان گره‌های بلاک چین مربوط می‌شود، جایی که ارائه‌دهندگان خدمات ابری نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

مرتبط با: CBDC پایه و اساس سیستم پولی جدید جهانی را می گذارد: بانک مرکزی فرانسه

بر اساس این خلاصه، “اکثریت قریب به اتفاق” پاسخ دهندگان نظرسنجی استدلال می کنند که DeFi باید به جای بلاک چین های خصوصی یا مجاز، بر روی بلاک چین های عمومی مستقر شود. با این حال، آنها همچنین تصدیق می کنند که این بلاک چین ها باید به طور منظم مورد بازرسی قرار گیرند. پیشنهادات برای تنظیم واسطه ها و تصویب قراردادهای هوشمند نیز با اجماع گسترده ای مواجه شد.

در نتیجه، ACPR ایجاد قوانینی برای صدور گواهینامه قراردادهای هوشمند، تعریف حاکمیتی که از مشتریان DeFi محافظت می کند و اقداماتی که از زیرساخت های زنجیره بلوکی DeFi پشتیبانی می کند، «مصوب» می داند.

در 11 اکتبر، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA) نیز بحث DeFi را بررسی کرد. در گزارشی 22 صفحه ای، ESMA مزایای وعده داده شده DeFi، مانند شمول مالی بیشتر، توسعه محصولات مالی نوآورانه و افزایش سرعت، امنیت و هزینه تراکنش های مالی را تایید کرد، اما همچنین “خطرات مهم” آن را برجسته کرد.

مجله: فراتر از رمزارز: شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی را نشان می دهد


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید