CZ تیم امنیتی Binance را برای ردیابی وجوه دزدیده شده Huobi HTX منصوب می کند


برای به حداقل رساندن آسیب، HTX فعالانه 5٪ از وجوه تخلیه شده را به عنوان “پاداش کلاه سفید” ارائه کرد. این مبلغ تقریباً 400000 دلار آمریکا بود.

ساعاتی پس از آن که صرافی رمزارز HTX (با نام تجاری جدید Huobi) از حمله ای خبر داد که منجر به ضرر 8 میلیون دلاری شد، Changpeng ‘CZ’ Zhao به تیم امنیتی Binance در بررسی این حمله کمک کرد.

از آنجایی که هکرها سعی می کنند با استفاده از میکسرها مسیرهای خود را بپوشانند یا غارت را به توکن های حریم خصوصی تبدیل کنند، مداخله به موقع برای ردیابی و بازیابی ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده بسیار مهم است. در 24 سپتامبر، پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Cyvers هکی را شناسایی کرد که توانست 5000 اتر (ETH) را از یکی از کیف پول های داغ HTX خارج کند.

برای به حداقل رساندن آسیب، HTX فعالانه 5٪ از وجوه تخلیه شده را به عنوان “پاداش کلاه سفید” ارائه کرد. این مبلغ تقریباً 400000 دلار آمریکا بود. اما به هکر هفت روز فرصت داده شد تا از این دستورالعمل پیروی کند. HTX همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، پیشنهاد را به زبان ماندارین (چینی) ارائه کرد.

HTX به هکرها برای بازپرداخت 95 درصد وجوه دزدیده شده مصونیت می دهد. منبع: eterscan.io

در یک یادداشت ساده تر، سی. با این حال، با توجه به اینکه HTX هک شد و FTX یک کلاهبرداری ادعا شده بود، از دست دادن وجوه در هر دو صرافی غیرقابل مقایسه است.

در پاسخ به توییتی از بنیانگذار Tron، جاستین سان، که به عنوان مشاور HTX نیز خدمت می کند، CZ تیم امنیتی Binance را برای کمک به ردیابی وجوه دزدیده شده منصوب کرد. علاوه بر این، Sun تأیید کرد که HTX تمام ضررهای کاربران خود را پوشش خواهد داد. اضافه:

8 میلیون دلار در مقایسه با 3 میلیارد دلار دارایی در اختیار کاربران ما، مبلغ نسبتاً کمی است. این به معنای تنها دو هفته درآمد برای پلتفرم HTX است.

HTX همچنین مکانیسم‌های نظارت بلادرنگ را برای جلوگیری از چنین تلفاتی پیاده‌سازی کرده است. اگرچه سان مالکیت سهام بزرگ در HTX را تکذیب کرده است، اما متعهد شده است که چندین برنامه زنده به زبان انگلیسی و چینی برای بحث در مورد امنیت مبادله برگزار کند.

بایننس بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد تحقیقات در حال انجام هک HTX پاسخ نداد.

مرتبط با: هک CoinEx: توقیف کلیدهای خصوصی منجر به سرقت 70 میلیون دلاری شد

فقط یک روز قبل از حمله HTX، شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا Mixin Network در حمله ای که شامل به خطر انداختن پایگاه داده ارائه دهنده خدمات ابری شخص ثالث بود، نزدیک به 200 میلیون دلار از دست داد.

یک تحقیق مستقل توسط پلتفرم تحلیلی Web3 SaaS 0xScope ارتباط تاریخی هکر را با Mixin Network آشکار کرد. در سال 2022، آدرس 0x1795 که به هکر مرتبط بود، 5 ETH از Mixin دریافت کرد و بعداً به Binance سپرده شد.

پس از تأیید و رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی، واریز و برداشت در شبکه Mixin از سر گرفته می‌شود. برنامه هایی برای بازیابی دارایی های از دست رفته برای کاربران بلافاصله اعلام نشد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید