سینتیا لومیس این اتهام را رهبری می کند که از DOJ می خواهد تا علیه Binance و Tether اقدام کند


سناتور آمریکایی سینتیا لومیس و نماینده فرنچ هیل از وزارت دادگستری خواستند تا «اقدامی سریع» علیه بایننس و تتر در مورد تأمین مالی حماس انجام دهد.

سینتیا لومیس، یک مدافع رمزارز که نماینده وایومینگ در سنای ایالات متحده است، از وزارت دادگستری ایالات متحده خواست تا اتهامات علیه صرافی رمزارز Binance را پس از حمله سازمان تروریستی حماس به اسرائیل بررسی کند.

در نامه 26 اکتبر خود به مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، لومیس و نماینده آرکانزاس، فرنچ هیل از مقامات وزارت دادگستری خواستند تا “تصمیمی برای اتهام بایننس بگیرند” و تحقیقات در مورد فعالیت های غیرقانونی ادعایی مربوط به تتر را “به سرعت به پایان برسانند”. اظهارات این دو قانونگذار پس از آن بیان شد که حماس حمله هماهنگ شده ای را علیه اسرائیل در 7 اکتبر انجام داد که به گفته آنها تا حدی توسط تراکنش های غیرقانونی رمزنگاری که “تامین مالی قابل توجهی از تروریسم را فراهم می کند” حمایت شده است.

لومیس و هیل می‌گویند: «ما از وزارت دادگستری می‌خواهیم تا حدی را که بایننس و تتر حمایت مادی و منابعی برای حمایت از تروریسم ارائه می‌کنند، برخلاف قوانین تحریم‌های قابل اجرا و قانون رازداری بانکی، بررسی کند.» برای این منظور، ما قویاً از وزارت دادگستری حمایت می کنیم که اقدامات سریعی را علیه Binance و Tether انجام دهد تا منابع مالی تروریست هایی را که در حال حاضر اسرائیل را هدف قرار می دهند، مختل کند.»

نامه لومیس، کارشناس بیت کوین و حامی قانون رمزنگاری در کنگره، و هیل، رئیس کمیته فرعی دارایی های دیجیتال، فناوری مالی و تعامل، بازتاب احساسات سناتور الیزابت وارن و سایر قانونگذاران بود که پرداخت های رمزنگاری را به فعالیت های تروریستی مرتبط می کردند. اما برخلاف وارن، دو قانونگذار جمهوری‌خواه به وزارت دادگستری دستور دادند که روی «بازیگران بد» از جمله بایننس و تتر در این مورد تمرکز کند.

“[W]در این نامه آمده است: «ما باید مراقب باشیم که در صورتی که تعداد کمی از بازیگران بد از آنها برای مقاصد مخرب استفاده کنند، همه کارگزاران دارایی‌های کریپتو را مظنون معرفی نکنیم. بسیاری از کارگزاران دارایی های رمزنگاری به دنبال پیروی از تحریم ها و قوانین پولشویی ایالات متحده هستند و به درستی مقررات را برای باز کردن وعده دارایی های رمزنگاری و فناوری دفتر کل توزیع شده ضروری می بینند.

مرتبط با: گروه های مدافع با سناتور وارن به دلیل مرتبط کردن رمزارزها به تروریسم مخالف هستند

پس از حملات 7 اکتبر، صرافی ارز دیجیتال Binance حساب‌های مرتبط با حماس را به دنبال درخواست‌های مجری قانون اسرائیل مسدود کرد. با این حال، لومیس و هیل این اقدام را ناکافی خواندند، زیرا مبادله یا به گروه‌های تروریستی اجازه داد تا تجارت کنند یا “عمداً کور” در انجام این کار بودند. آنها ادعاهای مشابهی را علیه تتر به این دلیل مطرح کردند که “آگاهانه نقض قوانین تحریمی قابل اجرا را تسهیل کرده است.”

در حالی که برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند که بایننس در حال حاضر با مجریان قانون اسرائیل همکاری می‌کند، این موضوع از نظر مسئولیت کیفری بی‌اهمیت است، زیرا بایننس تنها پس از اجازه آگاهانه به استفاده از مبادله توسط سازمان‌های تروریستی و تنها پس از دستگیری آنها این کار را انجام می‌دهد.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic در 25 اکتبر بیانیه ای برای قانونگذاران و رسانه های ایالات متحده صادر کرد و گفت: “هیچ مدرکی” وجود ندارد که حماس مبالغ ارزهای رمزنگاری قابل توجهی را برای تامین مالی حملات خود به اسرائیل دریافت کرده باشد. در مقایسه با میلیون ها دلاری که سایر رسانه ها ادعا می کنند، Elliptic گفت که یک کمپین وابسته به حماس از زمان حمله 7 اکتبر تنها 21000 دلار جمع آوری کرده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید