ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت: “هر راه حل مشتری” با هوش مصنوعی ادغام خواهد شد


ساتیا نادلا در نامه‌ای سالانه برنامه‌های هوش مصنوعی مایکروسافت را تشریح کرد که شامل ادغام هوش مصنوعی و Copilot در “پرکاربردترین محصولات” این شرکت است.

به نظر می رسد مایکروسافت آماده است تا همه چیز را در زمینه هوش مصنوعی انجام دهد و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره ساتیا نادلا قصد خود را برای ادغام هوش مصنوعی با اساساً تمام راه حل های مشتری و هر لایه از پشته فناوری خود بیان کرده است.

این شرکت در سال 2023 بسیاری از بازی های مهم هوش مصنوعی را به اجرا درآورد. مشارکت آن با OpenAI و AI Copilot که در مرورگر وب ادغام شده اند، نمونه های قابل توجهی از این موضوع هستند.

نادلا در نامه سالانه ای که در 19 اکتبر از طریق LinkedIn، یک پلتفرم تحت مالکیت مایکروسافت که اخیراً دستیار هوش مصنوعی راه اندازی کرده است، به اشتراک گذاشته شد، تاکید کرد که “نسل بعدی هوش مصنوعی هر دسته نرم افزاری و هر کسب و کاری، از جمله مال ما را تغییر خواهد داد.”

هر منطقه راه حل مشتری و هر لایه از پشته فناوری ما برای عصر هوش مصنوعی دوباره طراحی می شود. “این دقیقاً همان کاری است که ما شروع به انجام آن کرده ایم.”

نادلا در مورد AI Copilot شرکت، خاطرنشان کرد که مایکروسافت در حال استفاده از Copilot در تمام محصولات و تجربیات پر استفاده خود است و در عین حال یک برنامه مستقل ایجاد می کند.

ما معتقدیم که همانطور که امروز یک سیستم عامل را برای دسترسی به برنامه ها راه اندازی می کنید یا از یک مرورگر برای بازدید از وب سایت ها استفاده می کنید، از یک Copilot برای انجام همه این فعالیت ها و موارد دیگر استفاده می کنید: خرید، کدنویسی، تجزیه و تحلیل، یادگیری، کسب دانش. ایجاد کنید.» او نوشت.

معرفی نامه مدیر عامل مایکروسافت. منبع: لینکدین

در این نامه، مدیرعامل مایکروسافت دو پیشرفت مهم را برجسته کرده است که فکر می‌کند در «این عصر جدید هوش مصنوعی» حیاتی خواهند بود.

اول، او بر پردازش زبان طبیعی، شاخه‌ای از هوش مصنوعی که بر کمک به رایانه‌ها برای درک متن و گفتار به روش‌های مشابه انسان متمرکز است، تأکید کرد.

او نوشت: «ما معتقدیم که اکنون به گام بزرگ بعدی (زبان طبیعی) رسیده‌ایم و به سرعت فراتر از دیدن، شنیدن، تفسیر و درک مقاصد خود و دنیای اطرافمان حرکت خواهیم کرد.

مرتبط با: مایکروسافت تیم انرژی هسته ای برای پشتیبانی از هوش مصنوعی ایجاد می کند: گزارش

دوم، او به “ظهور یک موتور استدلال قدرتمند جدید” (معروف به هوش مصنوعی مولد) و قابلیت های آن برای مواردی مانند پاسخ دادن به سوالات، حل مسائل و تشخیص تصویر اشاره کرد.

این نسل از هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند تا با داده‌ها به روش‌های جدید و قدرتمند تعامل کنیم، از تکمیل یا خلاصه کردن متن گرفته تا تشخیص ناهنجاری‌ها و تشخیص تصاویر، و به ما کمک می‌کند الگوها و بینش‌ها را سریع‌تر از همیشه شناسایی کنیم.»

تا به امروز، مایکروسافت هوش مصنوعی Copilot را در خدماتی مانند Microsoft 365، Dynamics 365 و GitHub ادغام کرده است. با این حال، نادلا به طور مشخص برنامه های هوش مصنوعی این شرکت در این زمینه را برای واحد بازی بیان نکرد.

مجله: AI Eye: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در رمزنگاری، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید