Crypto Biz: SVB Capital، وجوه رمزنگاری جدید و جنگ پیشنهادی برای بلاک چین خصوصی Citi


Crypto Biz این هفته پیشنهادات SVB Capital، بودجه جدید از Blockchain Capital، ادغام بیت کوین Hut 8-US، و بلاک چین خصوصی Citigroup را بررسی می کند.

به نظر می‌رسد صنعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حال آماده شدن برای تعادل مجدد پرتفوی در سال 2024 است و سرمایه‌گذاران خود را برای افزایش قرار گرفتن در معرض دارایی‌های دیجیتال در بازار صعودی بعدی قرار می‌دهند. به عنوان مثال، Blockchain Capital در این هفته دو صندوق جدید را با سرمایه 580 میلیون دلاری بست تا در بازی های کریپتو و پروژه های مالی غیرمتمرکز مستقر شوند.

به طور مشابه، SkyBridge Capital، Atlas Merchant Capital و Vector Capital از جمله پیشنهاد دهندگان نهایی برای خرید SVB Capital، بازوی مخاطره‌آمیز بانک سیلیکون ولی در حال سقوط هستند. SVB Capital بر اساس گزارش‌ها حامی دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در فضای ارزهای دیجیتال، از جمله Sequoia و Andreessen Horowitz است.

در همین حال، محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین از غول های مالی جریان اصلی نیز به طور فزاینده ای محبوب می شوند. بزرگترین بانک سرمایه گذاری ژاپن، Nomura، از طریق شرکت تابعه خود Laser Digital، صندوق بیت کوین (BTC) جدیدی را برای سرمایه گذاران نهادی راه اندازی کرده است که به دنبال پاسخگویی به تقاضا برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین هستند.

تعداد فزاینده ای از تازه واردان نیز در حال جذب بودجه هستند. استارت‌آپ Web3 Bastion مبلغ 25 میلیون دلار را برای اتصال زیرساخت Web3 به فناوری سازمانی اعلام کرد. این دور توسط Andreessen Horowitz، Laser Digital Ventures (بازوی سرمایه گذاری رمزنگاری Nomura)، Robot Ventures، Aptos Ventures و Alchemy Ventures رهبری شد.

Crypto Biz این هفته پیشنهادات SVB Capital، بودجه جدید از Blockchain Capital، ادغام بیت کوین Hut 8-US، و بلاک چین خصوصی Citigroup را بررسی می کند.

Scaramucci در مناقصه برای بازوی VC بانک سیلیکون ولی: گزارش

گروه مالی SVB، شرکت مادر سابق بانک سیلیکون ولی، در حال نزدیک شدن به معامله ای است که بر اساس آن بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر موسسه، SVB Capital را می فروشد. وال استریت ژورنال گزارش داد که SkyBridge Capital متعلق به آنتونی اسکاراموچی و Atlas Merchant Capital با شرکت Vector Capital سانفرانسیسکو در مراحل نهایی روند مناقصه رقابت می کنند. منابع ادعا کردند که بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر SVB می تواند بین 250 تا 500 میلیون دلار فروخته شود، اما هشدار دادند که فروش نهایی تضمین نشده است و همچنان نیاز به بررسی توسط کمیته اعتبارده دارد. SVB Capital طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها را حفظ می‌کند، از جمله حمایت از سایر شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری خطرپذیر مانند Sequoia و Andreessen Horowitz. این شرکت بخشی از روند ورشکستگی فصل 11 SVB نیست و انتظار می رود در هفته های آینده تصمیمی در مورد فروش آن اتخاذ شود.

نمای کلی دارایی های سرمایه ای SVB تا دسامبر 2022. منبع: SVB Capital

هات 8 از دادگاه عالی کانادا برای ادغام بیت کوین ایالات متحده چراغ سبز دریافت می کند

شرکت استخراج بیت کوین کانادایی Hut 8 قرار است پس از تایید نهایی دادگاه عالی بریتیش کلمبیا، ادغام برنامه ریزی شده خود با بیت کوین ایالات متحده را تکمیل کند. هات 8 و بیت کوین ایالات متحده این حرکت را در فوریه 2023 اعلام کردند، مشروط به تایید سهامداران و رگولاتورها. این ادغام باعث می شود که این دو شرکت شرکت Hut 8 یا “New Hut” را تشکیل دهند که به یک تجارت عمومی مستقر در ایالات متحده تبدیل می شود. اعلامیه اولیه Hut 8 نشان داد که ادغام 825 مگاوات ظرفیت را در شش مرکز مختلف استخراج بیت کوین و مرکز داده باز می کند. New Hut همچنین قصد دارد سهام خود را در بورس Nasdaq و Toronto عرضه کند و تحت نماد HUT معامله شود.

Blockchain Capital کل صندوق 580 میلیون دلاری را برای بازی های رمزنگاری و سرمایه گذاری های DeFi می بندد

گروه سرمایه گذاری خطرپذیر Blockchain Capital از بسته شدن دو صندوق جدید به مبلغ 580 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها، بازی ها، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، مصرف کننده و فناوری های اجتماعی خبر داد. این صندوق ها به عنوان ششمین صندوق اولیه بلاک چین و اولین “صندوق فرصت” که به عنوان نقطه ورود برای شرکت هایی که قبلاً بودجه دریافت کرده اند، عمل خواهد کرد. وجوه تقسیم می شود و 380 میلیون دلار به صندوق اولیه و 200 میلیون دلار به صندوق فرصت اختصاص می یابد. این شرکت مشخص نکرد که کدام پروژه ها توسط صندوق سرمایه گذاری در اولویت قرار خواهند گرفت. با این حال، یک سخنگوی اعلام کرد که آنها هیچ برنامه ای برای سرمایه گذاری در پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی یا عمل به عنوان یک صندوق تامینی ندارند.

Citi Token Services پرداخت ها و نقدینگی را به مشتریان سازمانی ارائه می دهد

مشتریان نهادی اکنون می توانند از طریق خدمات Citi Token، یک بلاک چین خصوصی از Citigroup، به پرداخت های فرامرزی، نقدینگی و راه حل های تامین مالی تجارت خودکار دسترسی داشته باشند. به گفته غول مالی Citi Treasury and Trade Solutions در بیش از 90 کشور مجوز دارد و دو برنامه آزمایشی را تکمیل کرده است. همراه با شرکت کشتیرانی دانمارکی مرسک و یک مقام ناشناس کانال، روی برنامه ای کار کرده است که پرداخت های فوری به ارائه دهندگان خدمات را از طریق قراردادهای هوشمند انجام می دهد و زمان تراکنش را از روز به دقیقه کاهش می دهد. در این بیانیه آمده است که این خدمات جایگزین ضمانت نامه های بانکی و اعتبار اسنادی می شود. آزمایش دوم به مشتریان اجازه داد تا نقدینگی را بین شعب سیتی منتقل کنند و ظاهراً “اصطکاک مربوط به زمان خرابی و شکاف در پنجره خدمات” را کاهش می دهد. سیتی یکی از موسسات مالی بزرگ شرکت کننده در اثبات مفهوم بود که در ماه ژوئیه تحت ریاست بانک فدرال رزرو نیویورک به پایان رسید.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار شما در پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید