مدیر اجرایی انیموکا: هنگ کنگ بدون تایید چین به ارز دیجیتال تغییر نخواهد کرد


یکی از بنیانگذاران Animoca گفت که چین Web3 را ابزاری قدرتمند برای به چالش کشیدن هژمونی فناوری و اقتصادی ایالات متحده می داند.

یکی از بنیانگذاران شرکت نرم‌افزار بازی محلی Animoca معتقد است که پذیرش سریع ارزهای دیجیتال و Web3 در هنگ‌کنگ نشانه‌ای از برخی «حرکات بزرگ» است که در سرزمین اصلی چین اتفاق می‌افتد.

به گفته یات سیو، یکی از بنیانگذاران Animoca، روند فعلی ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ “فقط مربوط به دولت شهر نیست، بلکه در مورد چین گسترده تر است، علیرغم اینکه سرزمین اصلی چین کریپتو را ممنوع کرده است.”

سیو در سخنرانی در کنفرانس EthCC در 19 ژوئیه اشاره کرد که چین کاغذ سفید Web3 را در ماه مه منتشر کرد، جایی که دولت “اساساً اعلام کرد که Web3 آینده اینترنت است”. این مدیر اجرایی تاکید کرد که این اخبار را نباید ساده تلقی کرد، زیرا تنها چند روز پس از اعلام رسمی هنگ کنگ برنامه های خود برای اجازه سرمایه گذاری های خرده فروشی کریپتو منتشر شد.

در حالی که سیو در وایت پیپر Web3 چین به رمزارز اشاره ای نکرد، او گفت که هنوز هم برای سرزمین اصلی چین مهم است که بودجه ای را برای پیشبرد Web3 اختصاص دهد.

او ادعا کرد که اخبار مربوط به تحولات رمزنگاری هنگ کنگ در چین همه جا وجود دارد، از جمله اعلامیه ای در کانال تلویزیونی ملی China Central Television.

یات سیو، یکی از بنیانگذاران Animoca، در EthCC 2023. منبع: EthCC.io

سیو گفت: «بنابراین اساساً هر چینی در چین باید این را ببیند.

“این جالب است زیرا فقط به آنچه در هنگ کنگ رخ داد مربوط نمی شود. شاید بگویید این پیامی است که از بالا بسیار بالاست. و هنگ کنگ بدون تایید چین هیچ کاری انجام نمی دهد.

در سخنرانی اصلی خود، سیو همچنین استدلال کرد که وب 3 ابزار قدرتمندی برای بیرون راندن پارادایم فناوری جدید از هژمونی فناوری ایالات متحده است. وی با اشاره به خطرات امنیتی بالقوه مضر وابستگی کشورها به غول های فناوری مانند گوگل، اپل و فیسبوک، اظهار داشت:

در واقع، این یکی دیگر از موارد مهم در دستور کار است، بنابراین ژاپن، کره، چین، همه این مکان‌ها Web3 را به شکلی واقعاً بزرگ پیش می‌برند زیرا آنها آن را فرصتی برای دور شدن از فناوری‌های اساساً تحت سلطه ایالات متحده می‌دانند.

سیو ادامه داد که به چالش کشیدن هژمونی ایالات متحده به ویژه برای مکان هایی مانند چین که بر دلارزدایی تمرکز می کنند، مهم است.

او گفت: “این یکی دیگر از دلایلی است که Web3 را تحت فشار قرار می دهد. وابستگی به دلار کاهش یافته است. البته دلار همانگونه که ما می شناسیم، واحد پول جهانی جهان است.”

مرتبط با: وکلا خواستار استیبل کوین دولت هنگ کنگ برای رقابت با تتر و کوین USD هستند

همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، بانک خلق چین در سپتامبر 2021 به طور رسمی ممنوعیت جدیدی را برای تقریباً تمام فعالیت های رمزنگاری اعلام کرد. با این حال، شایان ذکر است که با وجود این ممنوعیت، سرزمین اصلی چین یکی از بزرگترین مراکز استخراج ارز دیجیتال در جهان باقی مانده است.

با انتشار اخباری در مورد هنگ کنگ که به طور فعال مقررات مربوط به رمزارزها را اتخاذ می کند، بسیاری از ناظران کریپتو ابراز امیدواری کردند که چین به طور بالقوه بتواند ممنوعیت چند ساله رمزنگاری خود را لغو کند.

با این حال، چندین مدیر اجرایی مرتبط با دولت، از جمله Chenggang Zhou، مدیر عامل مدیریت سرمایه گذاری CPIC، اخیراً تکرار کردند که چین همچنان ضد رمزنگاری است و برای آینده قابل پیش بینی باقی خواهد ماند.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *