Crypto VC ها درس هایی را در مورد موفقیت راه اندازی در EthCC به اشتراک می گذارند


«فاکتورهای گسترش زیادی در مرکز شهر وجود دارد [VC] تونی چنگ از Foresight Ventures می‌گوید «سطح گروهی» کمک می‌کند تا تازه‌کارها درگیر شوند.

هنگامی که یک ارز دیجیتال جدید را به بازار می‌آورید، سریع‌ترین راه برای انجام این کار احتمالاً تأمین مالی با سرمایه خطرپذیر (VC) است. اما چنین عملیات پرخطر و بازدهی بالا در زمینه‌ای که به سرعت در حال تکامل است، می‌تواند ابهامات زیادی را به همراه داشته باشد. در رویداد EthCC در پاریس، چندین VC برجسته تصمیم گرفتند بینش خود را در مورد استراتژی‌هایی که برای استارت‌آپ‌ها کار می‌کنند به اشتراک بگذارند.

برای راه اندازی موفقیت آمیز، رایان بارنی، سرمایه گذار در Pantera Capital، به بنیانگذاران توصیه می کند که “روی نهنگ ها / VIP ها تمرکز کنند” یا به جای تلاش برای افزایش از صفر، بر فروش به یک مشتری اختصاصی و ثروتمند تاکید کنند. علاوه بر این، بارنی در مورد مثال موفق ایردراپ Blur صحبت کرد و اینکه چگونه یک airdrop خوب طراحی شده و بازاریابی شده متمرکز بر بهینه سازی تعامل کاربر در یک پروتکل می تواند علاقه را افزایش دهد.

در مورد آنچه که کار نکرد، بارنی دو مثال اصلی داشت: عرضه اولیه سکه (ICO) و بازاریابی تأثیرگذار. در رابطه با مورد اول، بارنی معتقد است که مشکلات اخیر نظارتی، اساساً شرکت موسسات در ICOها را غیرممکن کرده است. در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ، بارنی گفت که موارد اخیر از شیلینگ اینفلوئنسرها بدون افشای تضاد منافع و پیروان «پیش‌تر»، اعتماد کاربران را به آنها دشوار کرده است.

رایان بارنی از Pantera Capital در مورد استارت آپ های موفق مشاوره می دهد. منبع: کوین تلگراف

اما تونی چنگ، شریک عمومی Foresight Ventures، مخالف است. برای چنگ، اینفلوئنسر مارکتینگ در واقع «بسیار مهم» در کریپتو است، زیرا توسعه‌دهندگان اپلیکیشن راه‌های کمی غیر از توییتر یا تلگرام برای جذب کاربران به پلتفرم‌های خود دارند. همانطور که چنگ به کوین تلگراف گفت:

“هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید با شرکت هایی مانند گوگل یا فیس بوک بازاریابی پولی انجام دهید، زیرا آنها به شرکت های رمزنگاری اجازه انجام این کار را نمی دهند. بسیاری از پروتکل ها یا برنامه ها ترافیک متمرکزی برای دسترسی ندارند، بنابراین KOL ها (رهبران کلیدی نظر) دارای یک حضور بسیار قوی در این فضا.”

با این حال، چنگ نسبت به دیگر افراطی اینفلوئنسر مارکتینگ بی دقت هشدار داد: «شما نمی توانید همیشه آن را داشته باشید. [KOLs] مزخرف است زیرا در غیر این صورت کاربران از بین خواهند رفت و دیگر آنها را دنبال نخواهند کرد.” دلیل آن بازاریابی پولی است.»

به همین ترتیب، چنگ گفت که تصمیم نهایی نظارتی SEC و ریپل باید بنیانگذاران را تشویق کند که به دنبال فروش توکن های غیرسازمانی یا ICO به عنوان راهی برای ایجاد علاقه باشند:

“اگر به پرونده ریپل نگاه کنید، آیا این پیام را ارسال نکردید که ICO های خرده فروشی تنها راه صحیح برای جمع آوری سرمایه هستند؟ مثل این است که فروش خصوصی شرکت ها فروش اوراق بهادار محسوب می شود، اما ICO ها زمانی قانونی بودند که خرده فروشی می شدند، درست است؟ “

اما VC نسبت به “انجام هر کاری” در مورد استفاده از ICO ها قبل از ارائه شفافیت بیشتر در مقررات هشدار داده است. با این حال، چنگ می‌گوید که تصمیم مثبت در مورد خرده‌فروشی می‌تواند به طور بالقوه برای مکانیسم‌های مختلف جذب سرمایه مشابه ICOها، مانند پیشنهادات اولیه DEX و پیشنهادات اولیه مزرعه اعمال شود. او گفت: «من فکر می‌کنم، مانند ایالات متحده، ICOها ممکن است تنها راه برای جمع‌آوری واقعی پول در آینده باشند.

تونی چنگ، شریک مدیریت Foresight Ventures. منبع: آینده نگری

مجله: XRP یک امنیت نیست، مدیر عامل سلسیوس در شکایت جنایی دستگیر شد و موارد دیگر


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *