VC کریپتو هنگ کنگ صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری را برای استارت آپ های بلاک چین باز می کند


این صندوق رمزنگاری که Titan Fund نام دارد، تاکنون پنج سرمایه گذاری در استارت آپ های مختلف بلاک چین انجام داده است که دو مورد آن به سمت پروژه های مستقر در هنگ کنگ می رود.

شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز CMCC Global مستقر در هنگ کنگ 100 میلیون دلار برای حمایت از استارت آپ های بلاک چین جمع آوری کرده است.

صندوق رمزنگاری موسوم به Titan Fund دور افتتاحیه خود را در 4 اکتبر با مشارکت 30 سرمایه گذار از جمله شرکت بلاک چین Block.one، گروه قرن پاسیفیک ریچارد لی تاجر هنگ کنگی، Winklevoss Capital، Jebsen Capital و یات سیو بنیانگذار Animoca Brands بسته است. بسته به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست.

صندوق Titan بر سرمایه‌گذاری در سه حوزه کلیدی تمرکز خواهد کرد: زیرساخت بلاک چین، برنامه‌های کاربردی مصرف‌کننده مانند بازی و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، و خدمات مالی از جمله صرافی‌ها، کیف پول‌ها، و پلتفرم‌های وام و استقراض.

صندوق رمزنگاری CMCC Global چهارمین صندوقی خواهد بود که سرمایه‌گذاری‌های سهام را در استارت‌آپ‌های بلاک چین در مراحل اولیه با تمرکز بر هنگ کنگ ارائه می‌کند. این صندوق در حال حاضر پنج دور سرمایه گذاری را تکمیل کرده است که دو مورد از این سرمایه گذاری ها به استارت آپ های مستقر در هنگ کنگ اختصاص یافته است.

این دو استارت آپ در هنگ کنگ عبارتند از Mocaverse، یک پروژه NFT که توسط شرکت بلاک چین Animoca Brands در دسامبر 2022 راه اندازی شد و 20 میلیون دلار در سپتامبر جمع آوری کرد. پیش از آن، در ماه آگوست، صندوق Titan در دور اولیه تامین مالی ترمینال 3، یک راه اندازی زیرساخت داده Web3 مستقر در هنگ کنگ، شرکت کرد.

صندوق سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری کریپتو در بحبوحه خشکسالی تأمین مالی ارزهای دیجیتال به دلیل بازار نزولی و فروپاشی FTX ایجاد می شود. بر اساس داده‌های Pitchbook، ارزش سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر جهانی در شرکت‌های کریپتو نسبت به سال قبل 70.9 درصد کاهش یافته است، در حالی که تعداد معاملات 55 درصد کاهش یافته است. این در تضاد کامل با بازار گاوی است، جایی که استارت‌آپ‌های مبتنی بر کریپتو میلیون‌ها نفر را جمع‌آوری می‌کنند و اکوسیستم کریپتو هر دو ماه یک تکشاخ جدید را می‌بیند.

مرتبط با: مدیر عامل Ripple می‌گوید ایالات متحده تنها کشوری است که استارت‌آپ‌های رمزنگاری باید از آن اجتناب کنند

راه اندازی صندوق VC کریپتو در هنگ کنگ همچنین به اهمیت روزافزون شهر به عنوان یک پناهگاه امن رمزنگاری اشاره دارد. مدیر عامل صندوق Titan، Yen Shiau Sin، گفت که سرکوب ارزهای دیجیتال در ایالات متحده به این معنی است که شرکت‌های آسیایی سود می‌برند زیرا «پروژه‌ها به این فکر می‌کردند که به اینجا بیایند و با ما صحبت کنند».

هنگ کنگ در اکتبر سال گذشته تغییری در سیاست ارزهای دیجیتال خود اعلام کرد و دولت به صراحت اعلام کرد که بر ایجاد مقررات برای ارتقای وب 3 تمرکز خواهد کرد. تنظیم‌کننده‌ها تغییر سیاست‌ها را دوچندان کرده‌اند و مقررات طرفدار کریپتو را تدوین کرده‌اند که منجر به نظارت بر مبادلات رمزنگاری و حتی باز کردن خدمات برای مشتریان خرده‌فروشی می‌شود.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در رمزارز، این مقاله را به عنوان یک NFT جمع آوری کنید.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید