با ادامه نزول بازار، سرمایه گذاری Crypto VC به پایین ترین حد در 3 سال گذشته می رسد


به گفته محققان، سرمایه گذاران خطرپذیر معاملات کمتری انجام می دهند و میانگین اندازه معاملات در حال کوچکتر شدن است.

در بحبوحه بازار نزولی ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در صنعت کریپتو به سطح سه ماهه چهارم 2020 کاهش یافته است.

بر اساس گزارش 5 اکتبر از شرکت تحلیل بلاک چین Messari، در سه ماهه سوم سال 2023 در مجموع 2.1 میلیارد دلار توسط استارت آپ های کریپتو در 297 معامله جمع آوری شده است. این رقم نسبت به سه ماهه قبل 36 درصد و نسبت به سه ماهه سوم سال 2022 نزدیک به 70 درصد کاهش داشته است.

بودجه استارت‌آپ با 488 میلیون دلار جمع‌آوری شده در 98 معامله، بزرگ‌ترین دسته جمع‌آوری سرمایه را تشکیل می‌دهد. محققان نوشتند: «روند در تعداد معاملات نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی از پروژه‌های مرحله بعدی به پروژه‌های مرحله اولیه در سه سال گذشته است. کمتر از 1.4 درصد معاملات شامل شرکت‌هایی در دور سری B یا بعد از آن بود.

سرمایه گذاری Crypto VC از سه ماهه دوم 2022 کاهش یافته است

در همین حال، سهم کل معاملات دورهای تامین مالی استراتژیک از 0.2٪ در سه ماهه چهارم 2021 به بیش از 22٪ در حال حاضر افزایش یافته است. بالاترین دوره سهام خصوصی در این سه ماهه، سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری در سکه اسلامی مستقر در امارات توسط دفتر خانوادگی ABO Digital متعلق به Alpha Blue Ocean بود. مساری گفت:

“شرایط چالش برانگیز بازار، پروژه ها را مجبور می کند تا پل های کوتاه مدت را افزایش دهند یا در نهایت توسط پروژه های بزرگتر خریداری شوند.”

علیرغم عدم قطعیت نظارتی، 54 درصد از تمام سرمایه گذاران فعال سرمایه گذاری از ایالات متحده بودند. این بیشتر از مجموع بقیه نقاط جهان است. اشتهای سرمایه گذاران نیز از برنامه های کاربردی رو به روی کاربر به زیرساخت بلاک چین تغییر کرده است. دومی به طور مداوم از نظر بودجه در سه ماه گذشته عملکرد بهتری از اولی داشته است.

محققان نوشتند: «با این حال، این روند ممکن است ادامه پیدا نکند زیرا سرمایه‌گذاران بیشتری متوجه می‌شوند که سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی بدون برنامه‌های رمزنگاری موفق برای کاربران، بعید است که بازده مورد نظر را ایجاد کند».

مجله: Minecraft ممنوع، بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های کریپتو


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید