لایحه جدید ایالات متحده که شرکت ها را ملزم می کند معاملات خارج از زنجیره را به CFTC گزارش کنند


هدف قانون جدید محافظت از سرمایه گذاران رمزارز در برابر اختلافات، دستکاری ها یا کلاهبرداری هایی است که ممکن است از تراکنش های خارج از زنجیره ایجاد شود.

یک لایحه جدید در ایالات متحده با هدف الزام ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال به گزارش تمام تراکنش های بلاک چین به یک مخزن دولتی است.

در 28 سپتامبر، نماینده دموکرات ایالات متحده، Don Beyer، «قانون گزارش تراکنش کالاهای دیجیتال خارج از زنجیره» را معرفی کرد که بر اساس آن پلتفرم های معاملاتی باید همه تراکنش ها را به یک مخزن ثبت شده در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) گزارش دهند.

هدف قانون جدید محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در برابر اختلافات، دستکاری‌ها یا کلاهبرداری‌هایی است که ممکن است از تراکنش‌های خارج از زنجیره یا تراکنش‌هایی که فراتر از شبکه بلاک چین رخ می‌دهند، ایجاد شود. بر خلاف تراکنش‌های زنجیره‌ای، تراکنش‌های کریپتو خارج از زنجیره بلافاصله در یک بلاک چین ثبت نمی‌شوند، بلکه از طریق لایه‌های ثانویه پردازش می‌شوند، بنابراین در ردیابی مشکلاتی ایجاد می‌شود.

بر اساس این اعلامیه، با ظهور پلتفرم‌های معاملاتی و تمایل به افزایش زمان تراکنش و کاهش هزینه‌ها، هزاران تراکنش «خارج از زنجیره» اتفاق می‌افتد و بر اساس این اطلاعیه در بلاک چین قابل مشاهده برای عموم ثبت نمی‌شود.

Beyer نوشت: «متاسفانه، نگهداری سوابق داخلی می‌تواند در بین این نهادهای خصوصی بسیار متفاوت باشد و سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان را در برابر تقلب و دستکاری آسیب‌پذیر کند.

“این لایحه یک اقدام عقلانی برای ایجاد شفافیت و اعتماد به بازار دارایی دیجیتال است.”

بر اساس این لایحه، ارائه دهندگان خدمات کریپتو موظفند تمام تراکنش‌های خارج از زنجیره را ظرف 24 ساعت به یک استخر تجاری ثبت شده در CFTC گزارش دهند. در این اطلاعیه آمده است که این الزامات مشابه قوانین «عملاً کلیه معاملات اوراق بهادار و بورس» است.

مرتبط با: ممکن است صورت‌حساب‌های ارزهای دیجیتال به تعویق بیفتند زیرا بسیاری برای تعطیلی دولت ایالات متحده آماده می‌شوند

قانونگذاران ایالات متحده اخیراً بر روی مقررات ارزهای دیجیتال تمرکز کرده اند. نه سناتور آمریکایی در اواسط سپتامبر حمایت خود را اضافه کردند قانون ضد پولشویی دارایی دیجیتال سناتور الیزابت وارن. این قانون که در ژوئیه 2023 مجدداً معرفی شد، در شکل فعلی خود با هدف سرکوب کیف پول‌های دیجیتال غیرقانونی و گسترش مسئولیت‌های قانون رازداری بانکی، از جمله سایر اقدامات قانونی برای مبارزه با استفاده غیرقانونی از پول دیجیتال است.

مجله: مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید