وزارت دادگستری ایالات متحده تیم کریپتو را دو برابر می کند و جرایم باج افزار را هدف قرار می دهد


تیم ملی اجرای ارزهای دیجیتال که در سال 2021 تأسیس شد، با بخش جرایم رایانه ای و مالکیت معنوی ادغام خواهد شد.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) گفته است که تعداد کارکنان تیم جرایم رمزنگاری که دو سال پیش تشکیل شده بود را دو برابر خواهد کرد. این واحد تعداد معاونان دادستان را بیش از دو برابر خواهد کرد و یک رهبر جدید به دست خواهد آورد.

در 20 جولای، وزارت دادگستری اظهارات نیکول ام. آرجنتیری، معاون دادستان کل مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی را منتشر کرد. آرجنتیری در سخنرانی خود از ادغام دو تیم بخش جرم و جنایت وزارت دادگستری – بخش جرائم رایانه ای و مالکیت معنوی (CCIPS) و تیم ملی اجرای ارزهای دیجیتال (NCET) خبر داد.

پس از پیوستن به CCIPS، NCET به فعالیت های خود برای تحقیق و تعقیب جرایم جنایی مرتبط با سوء استفاده از ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد. آرجنتیری با توصیف NCET به عنوان یک “ابتکار بسیار موفق” تاکید کرد که ادغام با یک ساختار بزرگتر منابع اضافی جدیدی را برای او فراهم می کند.

از آنجایی که هر وکیل CCIPS می تواند به طور بالقوه برای کار بر روی یک پرونده NCET منصوب شود، تعداد وکلای بخش جنایی موجود برای کار بر روی مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال جنایی “بیش از دو برابر خواهد شد”. NCET همچنین دسترسی به جرایم رایانه ای و مطالعات مالکیت معنوی را جمع آوری خواهد کرد.

مرتبط با: وزارت دادگستری ایالات متحده، Mt. متهم به 2 نفر که Gox را هک کردند

این ساختار یک سرپرست جدید دریافت خواهد کرد. آرجنتیری از مدیر افتتاحیه NCET، یون یانگ چوی، برای کارش تشکر کرد و کلودیا کویروز را به عنوان سرپرست جدید تیم معرفی کرد. Quiroz، دستیار سابق دادستان کل در دفتر دادستان کل ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا، یکی از دستیاران اصلی NCET از زمان تأسیس آن بوده است.

وظیفه فوری واحد جدید “فوق العاده قدرتمند” مبارزه با جنایات باج افزار خواهد بود. NCET بر ردیابی مجرمان از طریق پرداخت های رمزنگاری، مسدود کردن یا توقیف آنها “قبل از رفتن به روسیه و سایر نقاط باج افزار” تمرکز خواهد کرد.

NCET در سال 2021 به عنوان بخشی از چارچوب اجرای ارزهای دیجیتال وزارت دادگستری راه اندازی شد. در ماه مه 2023، مدیر سابق یون یانگ چوی اظهار داشت که دپارتمان بر دزدی و هک مربوط به DeFi و “به ویژه پل های زنجیره ای” تمرکز دارد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *