رئیس بانک مرکزی پرتغال فکر می‌کند که ارز دیجیتال ناپایدار است و خواستار مقررات جهانی است


ماریو سنتنو از MiCA، اولین چارچوب جامع رمزنگاری اتحادیه اروپا تمجید کرد، اما بر تجمیع بیشتر تلاش‌های بین‌المللی نظارتی تاکید کرد.

ماریو سنتنو، فرماندار بانک دی پرتغال، به جمعی از قانون‌گذاران پیوست و ادعا کرد که تلاش‌های ملی برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال بدون یک چارچوب جهانی به درستی کار نمی‌کند.

بخشی از سخنرانی ماریو سنتنو. منبع: Publicnow.com

سنتنو در سخنرانی اصلی خود در کنفرانس ثبات مالی 2023 Banco de Portugal در 2 اکتبر خواستار همکاری بین المللی برای ایجاد یک “چارچوب قوی” و جلوگیری از امکان “آبیتراژ نظارتی” شد:

کوته فکری است که باور کنیم تنظیم و نظارت بر این خطرات جهانی و بازیگران بین المللی در سطح ملی کافی خواهد بود.

Centeno با صحبت از دارایی های رمزنگاری و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، به “ریسک غیرقابل انکار” اجتناب ناپذیر بودن آنها در دراز مدت اشاره کرد. این مقام اعتقاد خود را به پتانسیل دموکراتیک کردن دارایی های دیجیتال و حتی توانایی آنها برای بقای نهایی بیان کرد:

این محصولات فرار در طول همه‌گیری کووید-19 محبوبیت زیادی را تجربه کردند، اما ثابت کردند که پایدار نیستند و جای تعجب نیست که منجر به فروپاشی بسیاری از محصولات شد.

سنتنو از CryptoAsset Markets (MiCA)، اولین چارچوب جامع رمزنگاری اتحادیه اروپا تمجید کرد، اما بر تجمیع بیشتر تلاش‌های نظارتی بین‌المللی تحت اصل «ریسک یکسان، همان مقررات» اصرار داشت.

مرتبط با: افزایش نرخ ارزهای دیجیتال در برزیل، بانک مرکزی را به تشدید مقررات تشویق می کند

کم و بیش همین دیدگاه اخیراً توسط مدیر کل استراتژی، سیاست و کنترل اداره نظارت مالی فدرال آلمان (BaFin) بیان شده است. روپرت شفر در پست وبلاگ خود اذعان کرد که با پذیرش MiCA در اتحادیه اروپا پیشرفت قابل توجهی در تنظیم رمزارزها حاصل شده است، اما به تناقضاتی که در مقیاس جهانی وجود دارد اشاره کرد.

در ماه آگوست، نخست وزیر هند، نارندرا مودی، در جریان اجلاس سالانه گروه 20 (G20) خواستار همکاری جهانی برای تدوین مقررات کریپتو شد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید