دولت بریتانیا درخواست نمایندگان مجلس مبنی بر برخورد با ارزهای دیجیتال مانند قمار را رد کرد


دولت اضافه کرد که آنها در حال حاضر برای تنظیم بازار کریپتو کار می کنند و یک قانون تنظیمی پیشنهادی به مجلس ارائه شد و در ماه گذشته مورد بحث قرار گرفت.

دولت بریتانیا پیشنهاد کمیته خزانه داری بریتانیا را برای تنظیم تجارت خرده فروشی ارزهای دیجیتال به دلیل نظارت بر قمار رد کرد و تاکید کرد که با موضع کمیته “به شدت مخالف است”.

هیئتی از قانونگذاران بریتانیایی خواستار گزارش کمیته مجلس عوام در 17 مه برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال در این کشور به روشی مشابه قمار شدند. کمیته خزانه داری گفت که فعالیت سرمایه گذاری در رمزارز با اصل “ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان” مطابقت دارد.

اندرو گریفیث، وزیر خدمات مالی بریتانیا، این پیشنهاد را در پاسخ به کمیته در 20 ژوئیه رد کرد و گفت که وزارت خزانه داری HM به شدت با “توصیه کمیته برای تنظیم تجارت خرده فروشی و فعالیت سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری پشتیبانی نشده به عنوان قمار به جای یک سرویس مالی” مخالف است.

همه اشکال قمار در بریتانیا تحت قانون بازی 2005 است. کسب‌وکارها، از جمله سالن‌های بینگو، بخت‌آزمایی‌ها، فروشگاه‌های شرط‌بندی، کتاب‌فروشی‌های آنلاین و کازینوها برای جلوگیری از قمار اجباری و اجرای اقدامات ضد پولشویی تحت نظارت هستند.

مرتبط با: وزارت خزانه داری بریتانیا طرح های رویال ضرابخانه NFT را کنار می گذارد

در پاسخ دولت اشاره شد که چنین رویکردی این پتانسیل را دارد که کاملاً برخلاف توصیه‌های پذیرفته شده جهانی از سوی سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای تنظیم‌کننده استاندارد باشد. دولت بریتانیا معتقد است که توصیه‌های کمیته می‌تواند قدرت‌های بالقوه نامشخص و همپوشانی بین تنظیم‌کننده‌های مالی و کمیسیون قمار ایجاد کند.

دولت اضافه کرد که آنها در حال حاضر برای تنظیم بازار کریپتو کار می کنند و یک قانون تنظیمی پیشنهادی به مجلس ارائه شد و در ماه گذشته مورد بحث قرار گرفت. دولت با صحبت در مورد تعیین استانداردها برای صنعت کریپتو و شرکت های کریپتو، خاطرنشان کرد:

وزارت خزانه داری HM و FCA با صنعت کار خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که شرکت های رمزنگاری کاملاً از استانداردهای مورد نیاز برای تأیید در دروازه FSMA آگاه هستند. زمانی که زمان اطمینان از قابل دسترس بودن استانداردهای صدور گواهینامه برای شرکت های رمزنگاری فعال در بریتانیا باشد، ارتباطات بیشتری برقرار خواهد شد. “

دولت همچنین با تاکید بر اینکه توصیه های این کمیته نیز مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این قانون می تواند تا پایان سال 2023 لازم الاجرا شود.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *