کدام بازار خرسی؟ این وب سایت های رمزنگاری افزایش ترافیک را در سال 2023 پیش بینی می کنند


صرافی های کریپتو HTX (Huobi سابق) و OKX شاهد افزایش ترافیک خود به ترتیب 200٪ و 185٪ YTD بودند.

ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) به طور گسترده در سال 2023 در بازار نزولی توصیف می شوند، اما ممکن است بر اساس شاخص هایی مانند ترافیک وب سایت برای پلتفرم های رمزنگاری خاص، اینطور نباشد.

برخی از وب‌سایت‌های مهم ارزهای دیجیتال مانند Binance و Coinbase در سال 2023 کاهش ترافیک قابل توجهی را تجربه کرده‌اند، اما بسیاری از سایت‌های رمزنگاری نیز برعکس را تجربه می‌کنند.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل وب Zirveweb، کل بازدیدهای ماهانه از وب‌سایت Binance از 69 میلیون در ژانویه 2023 به 54 میلیون در آگوست 22 درصد کاهش یافته است. وب سایت کوین بیس در این مدت 15 درصد کاهش ترافیک را تجربه کرد و بازدیدها از 33.5 میلیون به 28.4 میلیون کاهش یافت.

با این حال، برخی از وب سایت های صرافی ارزهای دیجیتال از نظر ترافیک بهتر عمل کرده اند. بر اساس داده‌های Zirveweb که Cointelegraph به آنها دسترسی پیدا کرده است، وب‌سایت‌های صرافی‌های رمزنگاری OKX، HTX (Huobi سابق)، Gate.io، CoinW، XT.com و Bitmart شاهد افزایش قابل توجهی در ترافیک سال تا به امروز (YTD) بوده‌اند.

طبق داده ها، بازدیدهای ماهانه از وب سایت HTX بیش از 200٪ YTD افزایش یافته است، از 7.3 میلیون در ژانویه به 22 میلیون در آگوست. وب سایت OKX شاهد افزایش مشابهی در ترافیک بود. کل بازدیدهای ماهانه 185 درصد از 8 میلیون در ابتدای سال 2023 به 22.8 میلیون در ماه اوت افزایش یافته است.

صرافی های Gate.io و Coinw از ابتدای سال تاکنون به ترتیب شاهد افزایش 143 و 66 درصدی ترافیک وب سایت بوده اند. ترافیک وب سایت برای پلتفرم های تجارت کریپتو XT.com و Bitmart در سال جاری تاکنون نزدیک به 40 درصد افزایش یافته است و به بیش از 9.5 میلیون بازدید ماهانه رسیده است.

بر اساس داده‌ها، ترافیک کراکن، یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در ایالات متحده نیز در سال جاری نزدیک به 11 درصد افزایش یافته است، از 5 میلیون به 5.6 میلیون.

وب‌سایت‌های صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال (CEX) تنها وب‌سایت‌های رمزنگاری نیستند که شاهد افزایش ترافیک در سال جاری هستند. همچنین روند افزایشی برخی کیف پول‌های رمزنگاری نرم‌افزاری و همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز رمزنگاری (DEX) و سایر خدمات رمزنگاری وجود دارد.

MetaMask، یک کیف پول ارزهای رمزنگاری شده خودسرپرست، با افزایش 31 درصدی ترافیک مواجه شد و بازدیدهای ماهانه از 4.5 میلیون بازدید در ژانویه 2023 به 5.9 میلیون در آگوست افزایش یافت. ترافیک کیف پول نگهبانی خود بایننس، Trust Wallet نیز امسال افزایش یافت و بازدیدهای ماهانه نزدیک به 7 درصد افزایش یافت و از 2.9 میلیون به 3.1 میلیون رسید.

Major DEX Uniswap تا کنون شاهد افزایش 28 درصدی در ترافیک وب سایت در سال جاری بوده است. از 3.9 میلیون بازدید در ژانویه به 5 میلیون بازدید در آگوست افزایش یافته است.

شرکت کارت هدیه ارزهای دیجیتال Bitrefill نیز از جمله وب سایت های رمزنگاری است که در سال جاری شاهد افزایش ترافیک بوده است. از ماه آگوست، وب سایت Bitrefill به 1 میلیون بازدید کننده ماهانه رسید که 12 درصد از نزدیک به 900000 بازدید ماهانه در ژانویه 2023 افزایش داشت.

مرتبط: هند، نیجریه و تایلند در صدر فهرست پذیرش کریپتو جهانی Chainalytics در سال 2023 هستند.

این واقعیت که بسیاری از وب‌سایت‌های ارزهای دیجیتال در سال جاری رشد قابل توجهی داشته‌اند، ممکن است نشان دهد که ممکن است ارزهای دیجیتال در بازار نزولی قرار نگیرند. اگرچه ترافیک وب سایت ارزهای دیجیتال حجم معاملات را منعکس نمی کند، اما همچنان می تواند به عنوان یک شاخص مهم برای پذیرش و تقاضا برای خدمات ارزهای دیجیتال عمل کند.

به گفته چندین ناظر، ترافیک وب سایت ارزهای دیجیتال تنها مدرکی نیست که نشان می دهد ارز دیجیتال در بازار نزولی قرار ندارد.

طبق یکی از تعریف‌های بازار نزولی، روند نزولی زمانی رخ می‌دهد که شاخص یا دارایی بازار 20 درصد یا بیشتر از اوج اخیر خود کاهش یابد. بر اساس داده های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین تنها 12 درصد کمتر از بالاترین قیمت اخیر خود یعنی 31400 دلار است.

به گفته برخی از ناظران صنعت، کاملاً دقیق نیست که بگوییم ارزهای دیجیتال اخیراً در بازار نزولی قرار داشته اند زیرا “بیت کوین همیشه در بازار صعودی بوده و همیشه خواهد بود.”

مجله: سؤالات بزرگ: مرگ کریپتوها چه خبر است؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *