تایلند از سال آینده مالیات بر درآمد خارجی از جمله ارزهای دیجیتال را آغاز خواهد کرد


هر فردی که تا 180 روز در تایلند اقامت داشته باشد، مشمول مالیات بر درآمد شخصی بر دارایی های خارجی، از جمله ارز دیجیتال خواهد بود.

اداره درآمد تایلند قصد دارد بر درآمد خارجی هر شخصی که بیش از 180 روز در تایلند اقامت داشته باشد، مالیات بر درآمد شخصی اعمال کند، از جمله تجارت کریپتو.

طبق گزارش بانکوک پست در 19 سپتامبر، قانون جدید از 1 ژانویه 2024 اجرایی می شود و اولین فرم های مالیاتی که شامل درآمد خارجی می شود در سال 2025 ارائه می شود.

طبق مقررات قبلی، تنها بر درآمدهای خارجی که در سال درآمد به تایلند حواله شده بود، مشمول مالیات می شد. قانون جدید این شکاف را می‌بندد و فرد را مجبور می‌کند هر درآمدی را که در خارج از کشور به دست آورده است، حتی اگر در اقتصاد محلی استفاده نشود، اعلام کند. یک مقام وزارت دارایی این منطق را برای خبرنگاران اینگونه توضیح داد:

«اصل مالیات این است که شما باید بر درآمدی که از خارج به دست می آورید، مالیات بپردازید، صرف نظر از اینکه آن را چگونه به دست می آورید و در هر سال مالیاتی که پول به دست آمده است.»

به گفته سایر منابع بانکوک پست، این سیاست به طور خاص ساکنان را در مبادلات خارجی از طریق کارگزاران خارجی، معامله گران ارزهای دیجیتال و تایلندی ها با حساب های خارج از کشور هدف قرار می دهد.

مرتبط با: دومین بانک بزرگ تایلند 100 میلیون دلار صندوق هوش مصنوعی ایجاد می کند

در ماه ژوئیه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال را مجبور به ارائه هشدارهای کافی برای برجسته کردن خطرات مرتبط با تجارت ارزهای دیجیتال کرد. همچنین تمام انواع خدمات وام دهی رمزنگاری را ممنوع کرد.

با این حال، روند افزایش نظارت بر صنعت کریپتو ممکن است با انتخاب اخیر نخست وزیر جدید تغییر کند. Srettha Thavisin، غول املاک و مستغلات، که به عنوان رهبری پارلمان تایلند انتخاب شد، در جمع آوری 225 میلیون دلاری برای شرکت مدیریت سرمایه گذاری دوستدار رمزنگاری XSpring Capital شرکت کرد و حتی توکن خود را از طریق XSpring در سال 2022 منتشر کرد.

مجله: کتیبه های تکراری “ابر کامپیوتر” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *