وام های رمزنگاری شده توسط دادگاه چین در دومین حکم مهم باطل شدند


شاکی، آقای مینگ، پس از نکول وام گیرنده، هیچ کمک حقوقی برای بازیابی وام 80000 تتر نخواهد داشت.

دادگاه دوم چین حکم داده است که وام دادن به ارزهای دیجیتال فعالیتی خارج از حفاظت از سیستم حقوقی این کشور است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی دادگاه مردمی نانچانگ به تاریخ 10 اکتبر، در آوریل 2021، شخصی به نام آقای مینگ در مجموع 80000 تتر (USDT) به شخصی به نام آقای گنگ به منظور تجارت استیبل کوین وام داد. این وام باید ظرف شش ماه بازپرداخت می شد. با این حال، آقای گانگ در پرداخت وام نکول کرد، که باعث شد آقای مینگ از طرف مقابل خود در دادگاه خلق نانچانگ شکایت کند.

دادگاه خلق نانچانگ در حکم مهم خود در این هفته، به مجموعه قوانینی استناد کرد که ممنوعیت رمزنگاری چین را تشکیل می‌دهد و بیان کرد که برای ارائه دلیل اقدام مورد نیاز برای کمک حقوقی، آقای مینگ باید ثابت کند که تتر یک ارز فیات است که به طور قانونی صادر شده است. . از آنجایی که آقای مینگ نتوانست این کار را انجام دهد، دادگاه مردمی نانچانگ تصمیم گرفت که این پرونده در محدوده دعاوی مدنی مناسب قرار نمی گیرد. آقای مینگ بعداً به این تصمیم اعتراض کرد، اما آن نیز رد شد. رئیس دادگاه نوشت:

وی افزود: سرمایه گذاری در ارزهای مجازی و شرکت در فعالیت های معاملاتی خطرات قانونی دارد و در صورت سرمایه گذاری هر شخص حقوقی، سازمان غیرمجاز یا شخص حقیقی در ارزهای مجازی و مشتقات مربوطه که خلاف نظم و آداب عمومی باشد، اقدامات قانونی مربوطه فاقد اعتبار است. خساراتی که ممکن است به وجود بیاید متعلق به آنها خواهد بود.”

رمزارزها از اواخر سال 2021 در چین به دلیل نگرانی های زیست محیطی و عدم نظارت ممنوع شده اند. در حکم دیگری در ماه آگوست، دادگاه مردمی چانگژو ژونگلو یک قرارداد وام ده میلیون دلاری بیت کوین را باطل کرد و حکم داد که وام دهنده از هیچ گونه معافیت قانونی برای نکول وام گیرنده برخوردار نیست زیرا ارز دیجیتال یک فعالیت ممنوعه در داخل کشور است.

مجله: 6 سوال برای JW Verret، استاد بلاک چین که پول را دنبال می کند


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید