افزایش نرخ ارزهای دیجیتال در برزیل، بانک مرکزی را به تشدید مقررات تشویق می کند


طبق داده های بانک مرکزی، بین ژانویه تا آگوست 2023، واردات کریپتو نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44.2 درصد افزایش یافته است.

رئیس بانک مرکزی برزیل خطاب به کمیته مالی و مالیاتی پارلمان این کشور گفت که این بانک متوجه افزایش قابل توجهی در پذیرش کریپتو در این کشور شده است و قصد دارد با تشدید مقررات دارایی های دیجیتال پاسخ دهد.

روبرتو کامپوس نتو، فرماندار بانک مرکزی دو برزیل، در سخنرانی خود در 27 سپتامبر گزارش داد که “واردات ارزهای دیجیتال” توسط برزیلی ها افزایش یافته است. بر اساس داده های بانک مرکزی، واردات کریپتو در دوره ژانویه تا آگوست 2023 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44.2 درصد افزایش یافته است. مقدار کل بودجه تقریباً 7.4 میلیارد دلار (35.9 میلیارد ریال برزیل) بود.

مرتبط با: قانونگذاران برزیلی به دنبال افزودن رمزنگاری به لیست دارایی های محافظت شده وام گیرندگان هستند

نتو به طور جداگانه بر محبوبیت استیبل کوین ها تأکید کرد که به نظر او به جای سرمایه گذاری برای اهداف پرداخت استفاده می شوند. او گفت که این بانک با تشدید مقررات و تحت کنترل قرار دادن پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال به این روند پاسخ خواهد داد. او افزود که مسائل مربوط به رمزارز می تواند شامل فرار مالیاتی یا فعالیت های غیرقانونی باشد:

ما درک می کنیم که بسیاری از چیزها با فرار مالیاتی یا فعالیت های غیرقانونی مرتبط است.

برزیل در ژوئن 2023 نقش اصلی در مقررات ارزهای دیجیتال را به بانک مرکزی واگذار کرد. با این حال، پروژه‌های رمزی که واجد شرایط اوراق بهادار هستند، همچنان در حیطه اختیارات Comissao de Valores Mobiliários یا CVM، معادل برزیل اوراق بهادار و بورس ایالات متحده قرار می‌گیرند. کمیسیون (SEC).

بانک مرکزی برزیل نیز در حال کار بر روی ارز دیجیتال خود، Drex است. در ماه اوت، بانک مرکزی از برند و لوگوی ارز دیجیتال خود (CBDC) رونمایی کرد. در بحث قبلی، Pedro Magalhãoes توسعه‌دهنده بلاک چین، عملکردهایی را در کد Drex کشف کرد که به یک مقام مرکزی اجازه می‌دهد وجوه را مسدود کند یا موجودی‌ها را کاهش دهد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید