شهر کره جنوبی برای توقیف رمزنگاری هزاران فرار مالیاتی: گزارش


مقامات شهر چئونگجو می خواهند ارز دیجیتال را از هر کسی که حداقل 750 دلار مالیات رمزنگاری به دولت بدهکار است، مصادره کنند.

شهر چئونگجو در کره جنوبی، مرکز استان شمالی چونگ چئونگ، گفت که مجرمان مالیاتی محلی قصد دارند تا این ارز دیجیتال را مصادره کنند.

همانطور که خبرگزاری محلی یونهاپ در 22 آگوست گزارش داد، دولت Cheongju درخواست هایی از هفت صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی برای بررسی دارایی های هزاران فراری مالیاتی ارائه کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات شهری به پلتفرم‌های معاملاتی مانند Upbit و Bithumb دستور داده‌اند تا در مورد دارایی‌های رمزنگاری ۸۵۲۰ کاربر که حداقل ۱ میلیون وون (۷۵۰ دلار) مالیات محلی بدهکار هستند، تحقیق کنند. در این گزارش آمده است که پس از تحقیقات، مقامات Cheongju قصد دارند این ارز دیجیتال را از مجرمان مالیاتی مصادره کنند.

به گفته دولت شهر، ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای در کره جنوبی به عنوان ابزاری برای پنهان کردن اموال مورد استفاده قرار می گیرند. این رویکرد ابتکاری اخیر با هدف اطمینان از اینکه ساکنان کره جنوبی که از مسئولیت های مالیاتی خود فرار می کنند، پاسخگو خواهند بود.

Upbit و Bithumb بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در سال 2022، گزارش شد که دولت Cheongju پس از دریافت جزئیات دارایی های رمزنگاری شده از نزدیک به 16000 سرمایه گذار رمزارز، موفق به دریافت مالیات معوقه از 17 نفر شد. این شهر در مجموع 68 میلیون وون (51000 دلار) جمع آوری کرد.

توقیف ارزهای دیجیتال مرتبط با مالیات در سال‌های اخیر در کره جنوبی افزایش یافته است. دولت کره جنوبی در مجموع در سال های 2022 و 2021 به ارزش 260 میلیارد وون کره (180 میلیون دلار) ارز رمزنگاری شده توسط فراریان مالیاتی را توقیف کرد. در سال 2021، دولت شهر سئول، پایتخت کره جنوبی، 25 میلیارد وون (22 میلیون دلار) ارزهای دیجیتال را از افراد و روسای شرکت‌ها مصادره کرد.

مرتبط با: مرکز کوین به درخواست قانونگذاران ایالات متحده برای راهنمایی مالیاتی کریپتو پاسخ می دهد

این توقیف اندکی پس از آن صورت گرفت که دولت کره جنوبی قوانینی را در سال 2021 وضع کرد که به رگولاتورها اجازه می داد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را از کسانی که مالیات بدهکار هستند مصادره کنند.

کره جنوبی تنها کشوری نیست که ارزهای رمزنگاری شده را از فرارهای مالیاتی مصادره می کند. سال گذشته، مقامات مالیاتی آرژانتین بیش از 1000 کیف پول رمزنگاری مرتبط با مالیات دهندگان در این کشور را توقیف کردند. به گفته رابرت ویرینگ، معاون مشاور IRS، خدمات درآمد داخلی ایالات متحده نیز مصادره فرار مالیاتی ارزهای دیجیتال را انجام می دهد.

سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *