زیرمجموعه Societe General اولین ارائه دهنده رمزارز دارای مجوز کامل در فرانسه است


Forge نه تنها حق ذخیره دارایی های دیجیتال را خواهد داشت، بلکه حق خرید و فروش آنها را برای پرداخت قانونی و تجارت علیه یکدیگر نیز خواهد داشت.

Forge، یکی از شرکت‌های تابعه سومین بانک بزرگ فرانسه، Société Générale، به اولین شرکتی در این کشور تبدیل شده است که بالاترین مجوز دسترسی را برای ارائه خدمات رمزنگاری – پیش نیازی برای فعالیت‌های چندگانه خدمات (PSAN) به دست آورده است. اکنون ارائه‌دهنده نه تنها حق ذخیره دارایی‌های دیجیتال را خواهد داشت، بلکه حق خرید و فروش آن‌ها را برای مناقصه قانونی و تجارت علیه یکدیگر نیز خواهد داشت.

رسانه های محلی توجه را به به روز رسانی 19 جولای تنظیم کننده بازار سهام فرانسه Autorité des Marchés Financiers (AMF) جلب کردند. همانطور که نمایندگان Societe Generale در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کردند:

“این اعتبار بیانگر بالاترین سطح گواهینامه نظارتی است که در حال حاضر برای تراکنش های دارایی دیجیتال ممکن است.”

نزدیک به 90 شرکت تاکنون در لیست ارائه دهندگان مجوز AMF قرار گرفته اند. به عنوان مثال، شرکت تابعه رقیب قوی Societe Generale، بانک Credit Agricole، در ژوئن 2023 تأییدیه ای را برای نگهداری دیجیتال دریافت کرد. اما فورج اولین کسی بود که بالاترین تاییدیه را از رگولاتور برای چندین سرویس دریافت کرد. همانطور که ایستگاه رادیویی فرانسوی Business FM اشاره می کند، چنین الزامات سختگیرانه ای برای این سطح از تایید به بانک های سنتی بزرگ برتری آشکاری نسبت به شرکت های رمزنگاری کوچکتر می دهد.

مرتبط با: بازرس بازارهای مالی فرانسه گزارش می دهد که در میانجیگری مرتبط با رمزنگاری افزایش یافته است

Societe General در صنعت کریپتو بسیار فعال بوده است و اوراق قرضه یورو را در بلاک چین اتریوم و توکن های امنیتی در بلاک چین Tezos منتشر می کند و وام های استیبل کوین DAI را در ازای توکن های اوراق قرضه ارائه می دهد. در آوریل 2023، فورج EUR CoinVertible را راه‌اندازی کرد، استیبل کوین یورو برای مشتریان نهادی واجد شرایط. دارایی دیجیتال جدید فقط برای سرمایه‌گذارانی که توسط Societe Generale استخدام شده‌اند از طریق روش‌های موجود «مشتری خود را بشناسید» و مبارزه با پول‌شویی در دسترس است.

در حالی که فرانسه یکی از دوستدارترین حوزه‌های قضایی اروپا برای ارزهای دیجیتال است، بازوی محلی Binance موضوع تحقیقات اولیه توسط سرویس تحقیقات قضایی مالی تحت مدیریت حوزه قضایی ویژه بین‌منطقه‌ای پاریس بود.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *