احساسات بازار کریپتو در بالاترین حد خود از زمان بالاترین قیمت بیت کوین یعنی 69 هزار دلار است


شاخص ترس و طمع کریپتو به سطوحی بازگشته است که از زمان اوج رشد بازار ارزهای دیجیتال در نوامبر 2021 مشاهده نشده است.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، احساسات بازار بیت کوین (BTC) از زمانی که قیمت آن در اواسط نوامبر 2021 به 69000 دلار رسید، به سطحی بازگشته است که مشاهده نشده است.

این شاخص در حال حاضر در 72 از مجموع 100 امتیاز ممکن است که آن را در رتبه بندی “طمع” قرار می دهد. این یک افزایش شش امتیازی نسبت به 24 اکتبر و یک جهش 16 امتیازی نسبت به رتبه 50 امتیازی “خنثی” اکتبر است. 18.

تقویت احساسات بازار به دنبال موجی از هیجان است که صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) نقطه ای بلک راک ممکن است توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تایید شود.

در 24 اکتبر، بیت کوین بزرگترین رالی یک روزه خود را در بیش از یک سال گذشته تجربه کرد و در حالی که قیمت آن برای مدت کوتاهی از سطح 35000 دلار بالاتر رفت، افزایش روزانه 14 درصدی را ثبت کرد.

امتیاز شاخص ترس و طمع. منبع: Alternative.me

این شاخص داده های شش شاخص کلیدی عملکرد بازار (نوسانات (25%)، حرکت و حجم بازار (25%)، رسانه های اجتماعی (15%)، نظرسنجی ها (15%))، تسلط بیت کوین (10%) و روند (10%) را ترکیب می کند. %) جمع آوری و وزن می کند. ٪ – برای امتیاز دادن به احساسات بازار هر روز.

طبق داده‌های CoinGecko، تنها چهار روز پس از اینکه بیت‌کوین به بالاترین حد خود یعنی 69044 دلار در 10 نوامبر 2021 رسید، آخرین تاریخی که این شاخص به 72 واحد رسید، 14 نوامبر 2021 بود.

مرتبط با: ETF بیت کوین بلک راک اکنون در شرکت تسویه معاملات نزدک فهرست شده است – تحلیلگر بلومبرگ

این شاخص در 16 ژوئن 2022، پس از فروپاشی اکوسیستم Terra Money در Do Kwon، کمترین امتیاز خود را در تاریخ 7 ثبت کرد.

شاخص ترس و طمع از فوریه 2018 امتیاز گرفته است. منبع: Alternative.me

پیامدهای سقوط Terra باعث ایجاد یک سری اثرات کاهش‌دهنده قیمت شد که بعداً باعث ضرر صندوق تامین مالی Three Arrows Capital و وام‌دهنده ارزهای دیجیتال وویجر دیجیتال شد.

به دنبال موجی از هیجان در مورد ETF های نقطه ای، شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال Galaxy Digital پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین در سال اول پس از تایید موفقیت آمیز ممکن است بیش از 74 درصد افزایش یابد.

مجله: تصادف NFT و ایگوهای هیولا در نمایشگاه جدید موراکامی حضور دارند

گزارش اضافی توسط تام میچل هیل.


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید