مالت مشاوره عمومی را در مورد قوانین بازنگری شده ارزهای دیجیتال برای همسویی با MiCA آغاز می کند


مالت به فرانسه و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا در بازنگری در سیاست‌های نظارتی موجود در حوزه رمزنگاری برای انطباق با MiCA ملحق شده است که در دسامبر 2024 اجرایی خواهد شد.

سازمان خدمات مالی مالتا (MFSA) رایزنی عمومی را در مورد تغییرات در مقررات ارزهای دیجیتال برای انطباق با مقررات بازارهای دارایی های رمزنگاری اروپا (MICA) که در دسامبر 2024 لازم الاجرا می شود، آغاز کرده است. دوره مشاوره عمومی تا 29 سپتامبر باز است. .

آیین نامه اصلاح شده تغییراتی را در قوانین مبادلات، متولیان و مدیران پورتفولیو پیشنهاد می کند تا با MiCA اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشند. مالت برای اولین بار چارچوب رمزنگاری خود را با دارایی های مالی مجازی (VFA) در سال 2018 ایجاد کرد.

برخی از تغییرات قابل توجه در کتاب قوانین VFA عبارتند از:

  • MFSA الزامات حسابرسی سیستم را برای دارندگان مجوز VFA حذف کرده است.
  • سرمایه مورد نیاز برای دارندگان مجوز کلاس 3 و 4 به ترتیب به 133,000 دلار (125,000 یورو) و 159,000 دلار (150,000 یورو) کاهش یافته است.
  • تعهد بیمه مسئولیت حرفه ای لغو شد.
  • الزامات برون سپاری مطابق با MiCA به روز شده است.
  • قوانین خاص سرویس MiCA در کتاب قوانین VFA گنجانده شده است، جایی که الزامات قابل اجرا برای تبادل VFA، اجرای سفارش و انطباق مشتری جایگزین خواهد شد.
  • الزامات طبقه بندی مشتری حذف شده است.
  • تعهد گزارش مدیریت ریسک و ارزیابی کفایت سرمایه داخلی لغو شده است.

با اجرایی شدن مقررات MiCA، تمامی مقررات موجود در کشورهای اتحادیه اروپا با قوانین جهانی MiCA جایگزین خواهد شد. مالت، یکی از معدود کشورهای اتحادیه اروپا، دو گزینه داشت: یا 18 ماه صبر کند تا قوانین MiCA اجرایی شود یا مقررات موجود را اصلاح کند تا آنها را با قوانین جهانی اتحادیه اروپا منطبق کند، و تنظیم کننده ها در این کشور گزینه دوم را انتخاب کردند. .

مرتبط با: رهبران صنعت و سیاست گذاران به تصویب MiCA در اتحادیه اروپا واکنش نشان می دهند

رگولاتورها در مصاحبه ای در اکتبر سال گذشته اعلام کرده بودند که تغییرات اولیه در مقررات موجود کریپتو به دارندگان مجوز VFA کمک می کند تا به راحتی به قوانین مبتنی بر MiCA منتقل شوند و مجوز اتحادیه اروپا را دریافت کنند. چارچوب VFA مالت بر اساس اصول دستورالعمل بازارهای ابزارهای مالی (MiFID) استوار بود و MiCA اصول مختلفی را از همان کتاب قوانین مشتق کرد.

به غیر از مالت، کشور اروپایی فرانسه نیز دستورالعمل‌های نظارتی موجود خود را برای انطباق با MiCA اصلاح کرده است که در اوایل سال 2024 لازم‌الاجرا می‌شود.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *