هنگ کنگ پس از پرونده کلاهبرداری JPEX مقررات ارزهای دیجیتال را تشدید می کند


حماسه کلاهبرداری JPEX هفته گذشته زمانی آغاز شد که SFC اعلام کرد که 1400 شکایت علیه این صرافی در رابطه با کلاهبرداری، توقف برداشت و کاهش موجودی کیف پول دریافت کرده است.

رگولاتورهای هنگ کنگ پس از دستگیری شش نفر در پی اتهامات کلاهبرداری در یک صرافی رمزنگاری بدون مجوز به نام JPEX، تلاش می کنند حلقه را در اطراف بازار ارزهای دیجیتال محکم کنند.

به گزارش AP News، جان لی کاچیو، مدیر اجرایی هنگ کنگ، در 19 سپتامبر به خبرنگاران گفت که دولت تلاش های خود را برای اطلاع رسانی به سرمایه گذاران افزایش خواهد داد و به آنها یادآوری می کند که فقط از پلتفرم هایی استفاده کنند که مجوز SFC صادر شده است.

موضوع JPEX هفته گذشته زمانی که کمیسیون اوراق بهادار و آتی کشور (SFC) به طور علنی گزارش داد که بیش از 1000 شکایت در مورد پلتفرم‌های مبادلات رمزنگاری ثبت نشده دریافت کرده است، مطرح شد و مشتریان شکایت کردند که مجموعاً بیش از 128 میلیون دلار ضرر کرده‌اند. 1 میلیارد هنگ کنگ). به دلیل تجارت متقلبانه برنده شد).

SFC در اخطار خود خاطرنشان کرد که JPEX به طور فعال خدمات و محصولات این پلتفرم را از طریق افراد مشهور آنلاین و صرافی های خارج از بورس برای عموم مردم هنگ کنگ تبلیغ می کند.

در حالی که مشکلات JPEX با اخطار SFC علنی شد، بسیاری از کاربران این پلتفرم قادر به برداشت پول خود نبودند، در حالی که برخی از کاهش موجودی کیف پول خود شکایت داشتند. به دنبال هشدار ناظر هنگ کنگ به صرافی، طبق گزارش ها، این پلتفرم هزینه برداشت را به 10000 دلار افزایش داد تا از برداشتن دارایی های کاربران جلوگیری کند.

مرتبط با: مدیر عامل بایننس منفی بودن را رد می کند و اطمینان می دهد که شرکت “مشکلات نقدینگی ندارد”

صرافی کریپتو بعداً بازارسازان شخص ثالث را مسئول بحران نقدینگی مداوم در پلتفرم دانست که منجر به افزایش هزینه‌های برداشت شد. پلیس هنگ کنگ همچنین جوزف لام (لین زو) اینفلوئنسر را به دلیل مشارکت در صرافی کریپتو JPEX دستگیر کرد.

هنگ کنگ در سال 2023 با کار بر روی قوانین مختلف طرفدار رمزنگاری و باز کردن بازار تجارت کریپتو برای مشتریان خرده‌فروش، خود را به عنوان یک مرکز رو به رشد ارزهای دیجیتال تثبیت کرد. با این حال، پلتفرم های رمزنگاری بدون مجوز مانند JPEX به دلیل عدم آگاهی و آگاهی، توانسته اند بسیاری از کاربران را در کشور فریب دهند. رگولاتور اکنون در تلاش است تا به مردم آموزش دهد که فقط از پلتفرم‌های دارای مجوز برای فعالیت‌های معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *