قبرس مقررات ارزهای دیجیتال را تحت FATF تشدید می کند


وزارت مالیه در نظر دارد قانون موجود مبارزه با پولشویی و پولشویی را اصلاح کند.

قبرس، یکی از دوستدارترین حوزه‌های قضایی اروپا، می‌تواند مقررات صنعت را به استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری برساند. بر اساس گزارش قبرس پست مورخ 10 اکتبر، وزارت دارایی محلی در حال برنامه ریزی برای اصلاح قانون موجود مبارزه با پولشویی و سرکوب است.

این وزارتخانه بسته اصلاحی را به کمیته امور حقوقی مجلس ملی بزرگ ترکیه ارائه کرد. هدف آن همراستایی قبرس با استانداردهای بین المللی برای مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم (AML/CFT) تعیین شده توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، و همچنین توصیه هایی در گزارش MONEYVAL که در نوامبر 2022 منتشر شد، است.

مرتبط با: پذیرش ارزهای دیجیتال در قبرس با تایید مجوز Bybit تقویت شد

طبق این تغییرات، هر ارائه‌دهنده خدماتی که با دارایی‌های کریپتو کار می‌کند باید در تنظیم‌کننده مالی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) ثبت نام کند. برای عدم رعایت، مجازات ها از جریمه تا 350000 یورو تا پنج سال زندان یا ترکیبی از هر دو متغیر است.

طبق گزارشات، این تغییرات با برخی از رزروهای انجمن وکلای قبرس، به ویژه در مورد تعهد ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری دارای مجوز عمل از سایر کشورهای اروپایی برای ثبت نام در CySEC، مطابقت دارد. این ماده در اصلاحات انجام شده توسط خود CySEC گنجانده شد.

کوین تلگراف برای جزئیات بیشتر با وزارت دارایی تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

شرکت‌های رمزنگاری هیچ مشکل عمده‌ای برای ثبت کسب‌وکار خود در قبرس گزارش نکرده‌اند. در ماه سپتامبر، کارگزاری دوستدار رمزنگاری eToro، پس از ByBit که همان مجوز را در ژوئن دریافت کرد، یک ثبت نام ارائه دهنده خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) از CySEC دریافت کرد.

با این حال، بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال، تحت فشار فزاینده نظارتی در ماه‌های اخیر، تصمیم گرفت در ماه جولای از بازار قبرس خارج شود. این شرکت گفت که می‌خواهد بر بازارهای ثبت‌شده اتحادیه اروپا تمرکز کند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید