G20 سند سنتز IMF-FSB در مورد مقررات ارزهای دیجیتال را تصویب کرد


گروه بیست نقشه راه نظارتی پیشنهادی در سند ترکیبی مشترک صندوق بین المللی پول و هیئت ثبات مالی را در ماه سپتامبر به تصویب رساند.

گروه بیست (G20)، یک مجمع بین المللی با حضور دولت ها و بانک های مرکزی کشورهای دارای اقتصاد توسعه یافته و در حال توسعه، به اتفاق آرا در 13 اکتبر تشکیل شد. پذیرفته شده بیانیه وزرای دارایی G20 و روسای بانک مرکزی در نشستی که در مراکش برگزار شد.

در مورد کریپتو، G20 نقشه راه نظارتی پیشنهادی در سند مشترک سنتز توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) را در ماه سپتامبر به تصویب رساند. بیانیه G20 به شرح زیر است:

ما خواستار اجرای سریع و هماهنگ نقشه راه G20، از جمله اجرای چارچوب های سیاست هستیم. فراتر از حوزه های قضایی G20؛ هماهنگی جهانی، همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات؛ و رفع شکاف‌های داده‌ها.»

سند ترکیبی IMF-FSB به جای ممنوعیت کلی، از نظارت نظارتی جامع بر ارزهای دیجیتال حمایت می کند. توصیه های سطح بالای آن شامل همکاری فرامرزی و به اشتراک گذاری اطلاعات بین تنظیم کننده ها، تقاضا برای حاکمیت جامع و چارچوب های مدیریت ریسک برای شرکت های رمزنگاری و تضمین دسترسی به داده های مرتبط ارائه شده توسط شرکت ها به مقامات است.

مرتبط با: کشورهای گروه 20 بر استفاده مسئولانه و توسعه فناوری هوش مصنوعی تاکید می کنند

بر اساس این سند، اولین بررسی وضعیت اجرای اقدامات پیشنهادی باید تا پایان سال 2025 انجام شود.

در ماه اکتبر، صندوق بین المللی پول یک مقاله کاری دیگر با عنوان “ارزیابی ریسک های کلان مالی از دارایی های رمزنگاری” منتشر کرد. در این زمینه، محققان صندوق بین‌المللی پول یک ماتریس ارزیابی ریسک کریپتو (C-RAM) پیشنهاد می‌کنند تا کشورها بتوانند شاخص‌ها و محرک‌های ریسک‌های بالقوه را در این بخش شناسایی کنند.

رگولاتورها در سراسر جهان اخیراً خواستار ایجاد یک چارچوب جهانی در مورد ارزهای دیجیتال شده‌اند. ماریو سنتنو، فرماندار بانک دو پرتغال خواستار همکاری بین المللی برای ایجاد یک “چارچوب قوی” و جلوگیری از امکان “آبیتراژ نظارتی” شد. کم و بیش همین دیدگاه را مدیرکل استراتژی، سیاست و کنترل اداره نظارت مالی فدرال آلمان بیان کرد و نسبت به تناقضات موجود در مقیاس جهانی هشدار داد.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل
نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید