گزارش: عمان مرکز استخراج ارز دیجیتال 370 میلیون دلاری را افتتاح کرد


این تاسیسات معدنی به عنوان بخشی از طرحی برای تسریع دیجیتالی شدن اقتصاد عمان است که عمدتاً بر صادرات نفت متکی است.

سلطان نشین عمان با جمعیت 4.5 میلیون نفری که با عربستان سعودی و امارات متحده عربی هم مرز است، یک مرکز جدید استخراج رمزنگاری را راه اندازی کرده است که دومین مرکز استخراج در این کشور در ده ماه گذشته افتتاح می شود.

به گزارش عمان آبزرور، یک مرکز میزبانی داده و استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه آزاد صلاله، یک منطقه ویژه اقتصادی در کشور افتتاح شده است که در آن عملاً مالیات شرکتی وجود ندارد. یک شرکت محلی، Exahertz International، دفتر مرکزی خود را با همکاری شرکت بلاک چین Moonwalk International مستقر در دبی مدیریت خواهد کرد.

بنا بر گزارش ها، ساخت این مرکز 135 ریال عمانی (حدود 370 میلیون دلار) هزینه داشته است و Bitmain Technologies با استفاده از آخرین سخت افزار تا اکتبر 2023، 15000 دستگاه را نصب خواهد کرد. بر اساس این گزارش، انرژی مصرفی 11 مگاوات است.

مرتبط با: انرژی های تجدیدپذیر شرکت استخراج بیت کوین در سوئد قدرت می گیرد

این تاسیسات معدنی به عنوان بخشی از طرحی برای تسریع دیجیتالی شدن اقتصاد عمان است که عمدتاً بر صادرات نفت متکی است. در نوامبر 2022، یک مرکز معدنی دیگر با سرمایه گذاری 150 میلیون ریال عمانی (389 میلیون دلار) افتتاح شد. قیمت برق برای اپراتورهای تجاری در کشور در سال 2022 به 0.064 RO (0.166 دلار) در هر کیلووات ساعت رسید.

دولت عمان سند مشاوره در مورد چارچوب ملی رمزنگاری را در تابستان 2023 منتشر کرد. این چارچوب ممکن است از ارائه دهندگان دارایی مجازی بخواهد که یک دفتر محلی در عمان راه اندازی کنند. همچنین می‌تواند آن‌ها را مجبور کند که بخش کوچک‌تری از دارایی‌های خود را در کیف پول‌های داغ نگه دارند، دارایی‌های محافظت‌شده را بررسی کنند و شواهدی از ذخیره نشان دهند.

کوین تلگراف با وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات عمان و اداره مناطق اقتصادی تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *