استخراج بیت کوین در ازبکستان محدود به اشخاص حقوقی: رسمی


ناظر محلی کریپتو بار دیگر تاکید کرد که استخراج ارز دیجیتال در ازبکستان تنها توسط اشخاص حقوقی با استفاده از انرژی خورشیدی امکان پذیر است.

استخراج ارزهای رمزپایه در ازبکستان با تغییرات عمده ای دست و پنجه نرم می کند و تنظیم کننده اصلی بازار ارزهای دیجیتال چارچوبی را برای صدور مجوز عملیات استخراج کریپتو تصویب کرده است.

آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز ازبکستان (NAPP) فرمانی را برای صدور مجوز فعالیت‌های استخراج ارزهای دیجیتال صادر کرد و این فعالیت‌ها را فقط به اشخاص حقوقی محدود کرد.

علاوه بر ممنوعیت فعالیت‌های استخراج‌کننده‌ها، NAPP همچنین شرکت‌ها را ملزم کرد که فقط از انرژی خورشیدی برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) استفاده کنند. با این حال، معدنچیان می توانند در برخی موارد که توسط قانون پیش بینی شده است، از سیستم برق ترکیبی ازبکستان استفاده کنند. در این سند مشخص نشده است که به کدام موارد اشاره شده است.

ناظر ارزهای دیجیتال ازبکستان از شرکت‌ها خواست تا یک اتاق ویژه برای نصب تجهیزات ماینینگ و استخراج رمزارز فقط از طریق آدرس ثبت شده، در کنار سایر الزامات، ایجاد کنند. این قوانین همچنین شرکت‌های ماینینگ کریپتو را ملزم می‌کند تا پرداخت به موقع و کامل یا هزینه‌های ماینینگ تعیین‌شده توسط تنظیم‌کننده‌ها را ارائه کنند.

علاوه بر این، NAPP استخراج‌کنندگان را از استخراج ارزهای دیجیتال «ناشناس» یا ارزهای دیجیتالی که بر اساس ناشناس بودن و مخفی کردن تراکنش‌ها عمل می‌کنند، منع کرد. اشاره این مقام به ارزهای دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی مانند مونرو (XMR) بود که به کاربران اجازه می‌دهد تراکنش‌های شبکه را پنهان کنند.

مرتبط با: ماینرهای ارز دیجیتال قزاقستان از رئیس جمهور درخواست می کنند که قیمت انرژی را کاهش دهد

NAPP نوشت: «کلیه فعالیت‌ها و خدمات معدنی تنها پس از اخذ مجوز و مجوز به روش مقرر امکان‌پذیر است».

این آژانس همچنین از همه شهروندان می‌خواهد که در چارچوب قانون عمل کنند و از تلاش برای سازماندهی فعالیت‌ها در زمینه گردش دارایی‌های رمزنگاری بدون اخذ مجوز مناسب خودداری کنند.

مشخص نیست که آیا آخرین سند استخراج کریپتو NAPP تصمیم نهایی برای ایجاد چارچوبی برای استخراج در ازبکستان است یا خیر. دولت محلی اسناد مشابه متعددی را در سال های اخیر صادر کرده است و مکرراً کارگران معدن را از فعالیت در ازبکستان منع کرده است. چنین فرمانی توسط شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان در آوریل 2022 امضا شد و بار دیگر تاکید کرد که مردم محلی مجاز به پرداخت ارزهای دیجیتال یا استخراج ارزهای دیجیتال نیستند.

NAPP بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مجله: Web3 Gamer: Minecraft ممنوعه، بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های رمزنگاری شده و فرمول E


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید