خدمات مالیاتی ملی: ارزهای دیجیتال 70 درصد از دارایی های خارجی کره جنوبی را تشکیل می دهند.


1432 فرد و شرکت در کره جنوبی گزارش دادند که 98 میلیون دلار ارزهای دیجیتال در خارج از کشور دارند. این 70 درصد از کل دارایی های گزارش شده را تشکیل می دهد.

بر اساس آخرین گزارش سازمان مالیاتی این کشور، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) بیشترین سهم از دارایی های گزارش شده برون مرزی کره جنوبی را تشکیل می دهند.

سرویس مالیاتی ملی کره جنوبی (NTS) در 20 سپتامبر اعلامیه ای رسمی صادر کرد و بیان کرد که 1432 فرد و شرکت در سال جاری حساب های ارزهای دیجیتال را در خارج از کشور گزارش کرده اند.

کل مبلغ گزارش شده در کریپتو 130.8 تریلیون وون کره (KRW) یا 98 میلیون دلار بود. این بیش از 70 درصد از کل کل دارایی های گزارش شده برون مرزی را تشکیل می دهد.

طبق داده‌های رسمی، در مجموع 5419 نهاد حساب‌های مالی خارج از کشور خود را گزارش کردند که در مجموع 186.4 تریلیون KRW (140 میلیون دلار) دارایی‌هایی مانند ارزهای دیجیتال، سهام، سپرده‌ها و پس‌انداز دارند.

ارزهای رمزنگاری شده بزرگترین دارایی های خارج از کشور گزارش شده از نظر میزان دارایی های گزارش شده بودند، در حالی که سپرده ها و حساب های پس انداز از نظر تعداد گزارش ها بالاترین رتبه را داشتند. 2952 فرد و شرکت دارایی 22.9 تریلیون KRW (17 میلیون دلار) را گزارش کردند. 1590 موسسه دیگر گزارش دادند که سهامی به ارزش 23.4 تریلیون KRW (17.6 میلیون دلار) در اختیار دارند.

مرتبط با: گزارش: کره جنوبی قصد دارد لایحه ای برای مسدود کردن دارایی های رمزنگاری شمال ارائه کند

NTS گفت که رگولاتور مالیاتی قصد دارد افرادی را که در گزارش حساب های مالی خارجی ناتوان هستند به شدت مورد بررسی قرار دهد. NTS اعلام کرد که این مرجع داده‌های تبادل اطلاعات فرامرزی، داده‌های مبادلات ارزی و داده‌های اطلاع رسانی نهاد مربوطه را جمع‌آوری می‌کند و افزود که برای افرادی که قوانین را نقض کنند جریمه اعمال می‌کند. سردبیر گفت:

مقامات مالیاتی در سراسر جهان، از جمله خدمات مالیاتی ملی، برای پاسخ به خطر فرسایش بالقوه پایه مالیاتی ناشی از دارایی های مجازی، در حال آماده شدن برای تبادل اطلاعات مطابق با مقررات گزارش تبادل اطلاعات هستند.

کره جنوبی، یک کشور بزرگ دوستدار رمزنگاری، در سال‌های اخیر به شدت بر قوانین مالیاتی ارزهای دیجیتال تمرکز کرده و میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال را از فرارهای مالیاتی ضبط کرده است. در آگوست 2023، شهر چئونگجو در کره جنوبی بار دیگر برنامه‌های خود را برای شروع مصادره ارزهای دیجیتال از مجرمان مالیاتی محلی تکرار کرد.

پیش از این گزارش شده بود که دولت کره جنوبی مالیات 20 درصدی بر درآمد ارزهای دیجیتال را به ژوئیه 2023 به تعویق انداخته است. این مالیات قرار بود از ابتدای سال 2023 اجرایی شود اما تا سال 2025 به تعویق نیفتاد.

مجله: آسیا اکسپرس: Token2049 سنگاپور را شگفت زده می کند، هوبی برای دهمین سالگرد نام تجاری خود را تغییر می دهد


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید