اعتباردهندگان درجه سانتیگراد حملات فیشینگ را قبل از طرح ورشکستگی تجدید کردند


طلبکاران شبکه Celsius وام دهنده رمزنگاری می گویند که سیل جدیدی از ایمیل های فیشینگ دریافت کرده اند که احتمالاً در نتیجه دو نقض داده در سال گذشته بوده است.

با ورود وام دهنده رمزنگاری به مراحل پایانی روند ورشکستگی، طلبکاران شبکه سلسیوس وام دهنده رمزنگاری ورشکسته هدف موج جدیدی از حملات فیشینگ هستند.

گزارش‌های هفته گذشته در رسانه‌های اجتماعی افزایش حملات فیشینگ از سوی کلاهبردارانی را که جعل هویت وام‌دهنده کریپتو سلسیوس و پلتفرم خدمات ورشکستگی طلبکاران آن Stretto هستند، نشان داد.

یک کاربر گزارش شده است در 18 سپتامبر، سه ایمیل فیشینگ دریافت کردم که ادعا می‌کردند از درجه سلسیوس هستند.

دیگران گزارش دادند که ایمیل‌های جعلی حاوی پیوندهای مخربی دریافت کرده‌اند که تلاش می‌کردند جعل هویت Stretto، نماینده ادعایی که پرونده ورشکستگی را مدیریت می‌کرد، جعل کنند.

این وب‌سایت جعلی، که حرف «s» را از URL اصلی حذف می‌کند، هنگام اتصال، یک درخواست پیوند کیف پول را باز می‌کند، که به کلاهبرداران اجازه می‌دهد محتوای دارایی‌های رمزنگاری شده را تخلیه کنند.

یک تحلیلگر و مدیر بازرگانی گفت که احتمالاً با نزدیک شدن مراحل ورشکستگی درجه سانتیگراد، حملات فیشینگ افزایش می یابد. او توصیه کرد اقدامات احتیاطی و بررسی مجدد اتصالات را انجام دهید.

در اواسط ماه اوت، سلسیوس مجاز شد تا برگه های رای را برای مشتریان خود برای رای دادن به طرح سایت پیشنهادی ارسال کند. کلاهبرداران از این برای افزایش حملات فیشینگ خود با نزدیک شدن به زمان رای گیری استفاده می کنند.

به گفته سایمون دیکسون، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم سرمایه گذاری آنلاین BnkToTheFuture، آخرین مهلت رای گیری 18 سپتامبر بود و گزارش برای 20 سپتامبر برنامه ریزی شده بود و جلسه تایید نیز برای 29 سپتامبر برنامه ریزی شده است.

سلسیوس انتظار دارد در 2 اکتبر تایید نهایی دادگاه را در مورد طرح بازسازی خود دریافت کند.

مرتبط با: سلسیوس و کور ساینتیفیک پیشنهاد 45 میلیون دلاری برای تسویه دعوی می کنند

به نظر می‌رسد حملات فیشینگ از نقض‌های قبلی داده‌ها، از جمله نقض سرور ایمیل شبکه سلسیوس در آوریل 2021 سرچشمه می‌گیرد. این نقض منجر به افشای اطلاعات کاربران شد که منجر به ارسال ایمیل های مخرب برای این کاربران شد.

وام دهنده رمزارز فاش کرد که بیشتر داده های مشتریانش به دلیل نقض داده های شخص ثالث دیگر در جولای 2022 فاش شده است که منجر به موج دیگری از حملات فیشینگ شد.

مشتریان وام دهندگان کریپتو از زمانی که برداشت سلسیوس در ژوئن 2022 پس از فروپاشی اکوسیستم Terra/Luna متوقف شد، منتظر تکمیل شدن هستند. وام دهنده رمزارز در ماه بعد اعلام ورشکستگی کرد.

مجله: سایمون دیکسون در مورد ورشکستگی، سلسیوس و ایلان ماسک: تالار شعله توییتر رمزنگاری
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید