ارزهای دیجیتال در سال 2023 سرمایه‌گذاری‌های فین‌تک را در فرانسه و آلمان رهبری می‌کنند: گزارش


در نیمه اول سال 2023، سرمایه گذاری های فین تک در اروپا 50 درصد کاهش یافت.

در میان رکود در بازار جهانی فین‌تک، بخش کریپتو و بلاک چین توانسته سرمایه‌گذاری‌ها را در بسیاری از بازارهای بزرگ اروپایی رهبری کند.

بر اساس گزارش “وضعیت فین تک در اروپا” که توسط صندوق سرمایه گذاری فین تک مستقر در آمستردام Finch Capital منتشر شده است، منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) کاهش 50 درصدی در سرمایه گذاری های فین تک را در نیمه اول سال 2023 تجربه کرده است. میزان وجوه از 27.3 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2022 به 11.2 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2023 کاهش یافت.

با این حال، کسب‌وکارهای رمزنگاری در تصویر کلی برجسته هستند و در سرمایه‌گذاری‌های جذب شده از بسیاری از بازارهای بزرگ، موقعیت پیشرو را به دست می‌آورند. در بریتانیا، بخش بلاک چین و کریپتو 28 درصد از کل معاملات فین تک را در نیمه اول سال 2023 به خود اختصاص دادند. این رقم در هلند حتی بیشتر است. 35 درصد از کل معاملات در آلمان و فرانسه، سهم کریپتو به ترتیب 27 و 29 درصد است.

مرتبط با: مدیر اجرایی سرمایه خطرپذیر می‌گوید «عدم نوآوری» باعث دور شدن سرمایه‌ها از ارزهای دیجیتال شده است

رقیب اصلی ارزهای دیجیتال، صنعت وام دهی است که به نظر می رسد در ایرلند از نظر حجم معاملات و سهم بازار در سراسر منطقه پیشتاز است.

علیرغم روند نزولی در فین تک به طور کلی، علاقه سرمایه گذاران به اقتصاد دیجیتال قوی به نظر می رسد. بر اساس گزارش اخیر دیگری، 24 درصد از شرکت های مدیریت دارایی استراتژی دارایی دیجیتال را اتخاذ کرده اند و 13 درصد دیگر نیز برای انجام این کار در دو سال آینده برنامه ریزی کرده اند.

علاوه بر این، برخی از شرکت های رمزنگاری هنوز هم سود قابل توجهی را گزارش می کنند. به عنوان مثال، CoinShares، مدیر دارایی دیجیتال اروپایی اعلام کرد که کل درآمد آن در سه ماهه دوم سال 2023، 20.3 میلیون پوند (25.9 میلیون دلار) بوده است که نسبت به سه ماهه سال قبل 33 درصد افزایش داشته است.

مجله: 6 سوال برای کی اودا از گلدمن ساکس گرفته تا ارزهای دیجیتال


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *