ارز دیجیتال DCJPY با پشتوانه ین ژاپن در جولای 2024 در دسترس خواهد بود


گروهی از شرکت‌های ژاپنی که پشت برند DeCurret متحد شده‌اند، قصد دارند این سکه را در جولای 2024 عرضه کنند.

در 12 اکتبر، DeCurret Holdings یک کاغذ سفید در مورد پروژه ارز دیجیتال DCJPY منتشر کرد. کنگلومرا ژاپنی قصد دارد این سکه را در جولای 2024 روانه بازار کند.

طبق کتاب سفید، شبکه DCJPY از دو حوزه تشکیل خواهد شد: منطقه مالی و منطقه تجاری. اولین مورد شامل بانک‌ها است که سپرده‌های بانکی را به‌عنوان ارز دیجیتال در بلاک چین می‌کنند، در حالی که دومی برای تراکنش‌ها رزرو می‌شود. منطقه تجاری فضایی را برای ضرب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، توکن‌های امنیتی (ST) و توکن‌های حاکمیتی (GT) فراهم می‌کند.

مرتبط با: ژاپن به استارت‌آپ‌ها اجازه می‌دهد تا با انتشار ارزهای دیجیتال به جای سهام، سرمایه جمع‌آوری کنند

صادرکننده اصلی DCJPY، که توسط سپرده‌های ین ژاپن پشتیبانی می‌شود، Aozora Bank، یک موسسه تجاری با 19 شعبه داخلی در ژاپن خواهد بود. در سال 2021، DeCurret گزارش داد که کنسرسیومی متشکل از 70 شرکت ژاپنی وجود دارد که به شبکه DCJPY خواهند پیوست. اگرچه در وایت پیپر نامی از شرکت کنندگان شبکه مشخصی ذکر نشده است، اما DeCurret توسط 35 شرکت سهامدار پشتیبانی می شود، از جمله نام های قابل توجهی مانند ژاپن پست بانک، میتسوبیشی و گروه دنتسو.

DeCurret در 18 اکتبر سمیناری در مورد کتاب سفید برگزار خواهد کرد و نکات اصلی این پروژه را توضیح می دهد. این نشست در توکیو برگزار می شود و به صورت آنلاین نمایش داده نخواهد شد.

در ماه مه 2023، بانک ژاپن (BOJ) نتایج مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را اعلام کرد. این کشور تصمیم نهایی خود را در مورد صدور “ین دیجیتال” تا سال 2026 خواهد گرفت.

در همین حال، Binance، Mitsubishi UFJ Trust و Banking Corporation (MUTB) در حال بررسی صدور ین ژاپن و سایر ارزهای ثابت در کشور هستند.

مجله: فراتر از رمزارز: شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی را نشان می دهد


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید