حمایت از سرمایه گذاران رمزارز در اتحادیه اروپا تا اواخر سال 2024 اجرایی نخواهد شد


ESMA گفت که ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتو تا ژوئیه 2026 از تمام حقوق و حمایت‌های موجود تحت MiCA بهره نخواهند برد.

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در اروپا هنوز تحت قوانین بازار دارایی ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا محافظت نمی شوند و مدتی طول می کشد تا این حمایت ها اجرایی شود.

رگولاتور اوراق بهادار اروپا، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA) بیانیه‌ای را در 17 اکتبر در مورد انتقال به مقررات ارزهای دیجیتال اروپایی موسوم به مقررات بازار دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) منتشر کرد.

ESMA تاکید کرد که حمایت‌های سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال مبتنی بر MiCA حداقل تا دسامبر 2024 اجرایی نخواهد شد. این بدان معناست که سرمایه گذاران باید آماده باشند تا تمام پولی را که قصد دارند در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند، از دست بدهند. این مقام مسئول افزود:

دارندگان دارایی های رمزنگاری شده و مشتریان ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری شده از هیچ گونه اقدامات نظارتی و نظارتی در سطح اتحادیه اروپا در این دوره بهره نخواهند برد. […] مانند توانایی ارائه یک شکایت رسمی نزد NCA خود [National Competent Authorities] در برابر ارائه دهندگان خدمات دارایی های کریپتو

حتی پس از دسامبر 2024، هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه گذاران تا سال 2026 به طور کامل توسط MiCA محافظت شوند. پس از اینکه MiCA در اواخر سال 2024 برای ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری اعمال می شود، کشورهای عضو همچنان این گزینه را دارند که به ارائه دهندگان خدمات کریپتو یک “دوره انتقالی” 18 ماهه اضافی اعطا کنند تا به آنها اجازه دهد بدون مجوز فعالیت کنند، که “تدارک دوره انتقالی” نیز نامیده می شود. .

ESMA نوشت: «این بدان معناست که دارندگان دارایی‌های رمزنگاری شده و مشتریان ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده تا اول جولای 2026 نمی‌توانند از تمام حقوق و حمایت‌های موجود تحت MiCA بهره ببرند. اکثر NCAها بسته به قوانین محلی، اختیارات محدودی برای نظارت بر ذینفعان انتقالی خواهند داشت.

ESMA افزود: «در بیشتر موارد، این اختیارات به اختیاراتی محدود می‌شود که تحت رژیم‌های ضد پول‌شویی موجود، که بسیار جامع‌تر از MiCA هستند، در دسترس هستند.»

وی تاکید کرد که سرمایه گذاران خرد باید بدانند که چیزی به نام دارایی رمزنگاری “ایمن” وجود نخواهد داشت، حتی پس از اجرای MiCA:

ESMA به دارندگان دارایی‌های کریپتو و مشتریان ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتو یادآوری می‌کند که MiCA به همه خطرات مختلف مرتبط با این محصولات رسیدگی نمی‌کند. “بسیاری از دارایی های رمزنگاری ماهیت بسیار سوداگرانه دارند.”

آخرین هشدارهای ESMA اندکی پس از آن منتشر شد که رگولاتور در 5 اکتبر، پس از معرفی مقررات در ژوئن 2023، دومین توصیه را در مورد MiCA صادر کرد.

مرتبط با: اتحادیه اروپا مقررات محدودکننده تری را برای مدل های بزرگ هوش مصنوعی در نظر می گیرد: گزارش

در طول مرحله اجرای MiCA، ESMA و سایر مقامات مربوطه مسئول مشاوره با مردم در مورد مجموعه ای از استانداردهای فنی هستند که انتظار می رود به طور متوالی در سه بسته منتشر شوند.

جدول زمانی اجرای MiCA منبع: ESMA

MiCA که به طور رسمی در سال 2020 معرفی شد، قصد دارد با اصلاح قوانین موجود، به ویژه دستورالعمل 2019/1937، قوانینی برای تنظیم دارایی های رمزنگاری در اروپا ارائه کند. پایه های MiCA در سال 2018 به دلیل علاقه فزاینده عمومی به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال راه اندازی شد.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید