اینفلوئنسر کریپتو در هنگ کنگ به دلیل شراکت با JPEX دستگیر شد


گزارش شده است که پلیس هنگ کنگ، جوزف لام (Lin Zuo) اینفلوئنسر رمزارز را که از نام کاربری Jolamchok در اینستاگرام استفاده می کند، به دلیل ارتباطش با صرافی کریپتو JPEX دستگیر کرد.

گزارش شده است که یک اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی مستقر در هنگ کنگ پس از تحقیقات در مورد بحران نقدینگی JPEX صرافی ارز دیجیتال پس از دخالت آنها دستگیر شده است.

بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، پلیس هنگ کنگ، جوزف لام (Lin Zuo) اینفلوئنسر رمزارز را که از نام کاربری Jolamchok در اینستاگرام استفاده می کند، به دلیل ارتباطش با JPEX دستگیر کرده است. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که پلیس به دفتر وی یورش برد و جعبه‌های شواهد از جمله یک کیسه پلاستیکی حاوی اسکناس را کشف و ضبط کرد.

بر اساس یک گزارش محلی، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ اخیراً بیانیه ای صادر کرده و JPEX را متهم کرده است که فعالانه خدمات و محصولات این پلتفرم را از طریق افراد مشهور آنلاین و صرافی های خارج از بورس به عموم مردم هنگ کنگ تبلیغ می کند.

گزارش تایید نشده دیگری حاکی از آن است که لین زو “برنامه هایی” را به یک گروه چت ایجاد شده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه کرده است. طبق گزارش‌ها، خانم چن، یکی از قربانیان ادعایی، متقاعد شد که 12800 دلار (100000 دلار هنگ کنگ) در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند.

با این حال، جوزف لام بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در تایید یا رد اتهامات پاسخ نداد. بر اساس این گزارش:

او (لین زو) گهگاه ادعا می‌کرد که افراد گروه او را برای «پرداخت پول» صدا می‌کنند و تهدید می‌کردند که «میزان پول در این دو روز پنج برابر مقدار عادی است».

در 17 سپتامبر، اینفلوئنسر گزارشی را به اشتراک گذاشت که ادعا می‌کرد «در حادثه JPEX مورد اصابت گلوله قرار نگرفته است» و شرح آن را به اشتراک گذاشت: «آنچه تو را نکشد، قوی‌ترت می‌کند».

لین زو گزارش خبری را به اشتراک گذاشت که مدعی شد تحت تأثیر تحقیقات JPEX قرار نگرفته است. منبع: اینستاگرام

این پیشرفت پیش از بازدید زو به همراه وکلای خود به پلیس برای ارائه اطلاعات لازم صورت می گیرد.

لین زو در رابطه با تحقیقات JPEX از پلیس هنگ کنگ بازدید کرد. منبع: اینستاگرام

JPEX رگولاتورها و «سازندگان بازار شخص ثالث» را مقصر بحران نقدینگی دانست که باعث شد این پلتفرم کارمزدهای برداشت را افزایش دهد و برخی عملیات را به حالت تعلیق درآورد. JPEX در بیانیه‌ای گفت: «ما قول می‌دهیم نقدینگی را در اسرع وقت از بازارسازان شخص ثالث بازیابی کنیم و کارمزدهای برداشت را به تدریج به سطوح عادی تعدیل کنیم».

مرتبط با: مدیر عامل بایننس منفی بودن را رد می کند و اطمینان می دهد که شرکت “مشکلات نقدینگی ندارد”

گزارش اخیر صرافی رمزارز Bitfinex نشان داد که خروج سرمایه در صنعت کریپتو در ماه اوت به 55 میلیارد دلار رسیده است.

ارزش تحقق یافته تغییر موقعیت خالص در کل بازار. منبع: Glassnode/Bitfinex

با برداشت نزدیک به 55 میلیارد دلار از بازارهای کریپتو در ماه گذشته، خروج سرمایه نه تنها بر بیت کوین (BTC)، بلکه بر اتر (ETH) و نقدینگی استیبل کوین نیز تأثیر گذاشته است.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *