اندونزی صرافی و تسویه ارز دیجیتال راه اندازی کرد


این پلتفرم با نظارت CFTRA تنها منطقه ای در کشور خواهد بود که تبادل قانونی دارایی های دیجیتال مجاز است.

بر اساس بیانیه سازمان تنظیم مقررات تجارت آتی کالا (CFTRA) که یک هفته پیش توسط دولت اندونزی اعلام شد، صرافی ملی ارزهای دیجیتال آغاز به کار کرده است. این پلتفرم تنها منطقه ای در کشور خواهد بود که در آن تبادل قانونی دارایی های دیجیتال مجاز است.

CFTRA تأیید کرد که صرافی در 20 جولای افتتاح شد. همچنین، فرمان CFTRA یک اتاق تسویه معاملات آتی با بورس ایجاد می کند. یک اتاق پایاپای اساساً واسطه ای بین خریدار و فروشنده است که معامله را روان نگه می دارد.

قبلاً گزارش شده بود که CFTRA فروش ارزهای دیجیتال را به تراکنش‌های محلی محدود می‌کند و در عین حال مطابق با تحولات بازار بین‌المللی است. معامله گران دارای مجوز یک ماه فرصت خواهند داشت تا در بورس شرکت کنند.

مرتبط با: گردشگران از ممنوعیت پرداخت کریپتو در بالی ناراضی هستند

این پروژه حداقل از دسامبر 2021 در حال اجرا بوده است. در سپتامبر 2022، Pang Hue Kai، مدیر عامل Tokokrypto، یکی از 25 صرافی رمزنگاری دارای مجوز در اندونزی و عمدتاً متعلق به Binance است، این پروژه را به عنوان “کاتالیزوری برای اکوسیستم کریپتو اندونزی” توصیف کرد.

راه اندازی، که برای پایان سال 2022 برنامه ریزی شده بود، به دلیل روند بررسی شرکت کنندگان بالقوه بورس، به ژوئن 2023 به تعویق افتاد. در آن زمان، وزیر بازرگانی کشور، ذوالکیفلی حسن، اعلام کرد که تمامی صرافی های فعال ارزهای دیجیتال با ثبت ملی می توانند در بازار سهام شرکت کنند.

جری سامبوآگا، معاون وزیر بازرگانی اندونزی در سال 2022، در پاسخ به «یک سال جالب برای توسعه تجارت فیزیکی دارایی‌های کریپتو»، چندین تغییر سیاست را پیشنهاد کرد. از جمله این الزامات بود که دو سوم مدیران و کمیسیون‌های شرکت‌های ارز دیجیتال شهروند اندونزی باشند.

این کشور همچنان یک بازار جذاب برای صنعت کریپتو است، زیرا طبق داده‌های CFTRA، تقریباً 4 درصد از جمعیت کشور یا فقط کمتر از 11 میلیون نفر در سال 2021 در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کردند.

مجله: تعیین حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *