هند ابزار نظارتی تاریک نت را برای مبارزه با کلاهبرداری های رمزنگاری توسعه می دهد: گزارش


بر اساس گزارشی، این ابزار کیف پول‌های رمزنگاری‌شده را رصد می‌کند و به وزارت کشور هند درباره تراکنش‌های نامنظم هشدار می‌دهد.

گزارش شده است که وزارت امور داخله هند (MHA) در پاسخ به افزایش فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال در این کشور، ابزاری برای اطلاعات رمزنگاری ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش CNBC، هدف MHA مبارزه با جرایم مرتبط با رمزنگاری از طریق آنچه آنها ابزار تحلیل و هوش رمزارز (CIAT) می نامند، است. این پروژه توسط یک بخش MHA به نام مرکز هماهنگی جرایم سایبری هند، واحدی که به بررسی و رسیدگی به جرایم سایبری اختصاص دارد، هدایت می شود.

CIAT و MHA آدرس‌های کیف پول ارزهای دیجیتال را در وب تاریک نظارت خواهند کرد. این کار جمع‌آوری سوابق تراکنش‌ها، از جمله مهرهای زمانی، تاریخ‌ها، مبادلات مورد استفاده و خدمات انجام شده را آسان‌تر می‌کند. بر اساس این گزارش، هنگامی که فعالیت‌های رمزنگاری نامنظم یا غیرعادی را شناسایی کند، MHA را نیز مطلع می‌کند.

در این گزارش تاکید شده است که این پروژه برای پاسخ به افزایش فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با رمزنگاری در کشور انجام شده است. در اوایل ماه جاری، یک مهندس نرم افزار هندی به دلیل کلاهبرداری های رمزنگاری بیش از 120000 دلار از دست داد. زنی که او به صورت آنلاین ملاقات کرد به توسعه دهنده توصیه کرد که روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری کند، اما پس از سپرده گذاری، او نتوانست وجوه خود را برداشت کند.

در ماه ژوئیه، دو مظنون به اتهام کلاهبرداری رمزنگاری همتا به همتا (P2P) در Ujjain، هند دستگیر شدند. پلیس حساب های بانکی جعلی، کارت های خودپرداز و سایر اسناد را ضبط کرد. مظنونان از هویت جعلی برای کلاهبرداری از کاربران Binance P2P استفاده کردند.

کوین تلگراف با وزارت امور داخله هند تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مرتبط با: دولت های ایالتی هند پذیرش بلاک چین را در مدیریت دولتی تشویق می کنند

کریپتو در هند در حال پذیرش قابل توجهی است. این کشور آسیای جنوبی در صدر فهرست پذیرش جهانی کریپتو در سال 2023 قرار گرفت که توسط شرکت تحلیل بلاک چین Chainalytic در 12 سپتامبر منتشر شد. این گزارش نشان داد که هند از نظر ارزش دریافتی مالی غیرمتمرکز (DeFi) و ارزش خدمات متمرکز دریافتی رتبه اول را دارد. بر اساس این شاخص، هند در رده های بعدی نیجریه و تایلند قرار دارد.

مجله: خشونت جنسی در هند: نقش بلاک چین در توانمندسازی بازماندگان
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید