سند کاری صندوق بین المللی پول ماتریس ارزیابی در سطح کشور را برای خطرات کریپتو پیشنهاد می کند


هدف این ماتریس شناسایی خطرات بالقوه مرتبط با فضای کریپتو و پاسخ‌های سیاست‌گذاری به قانون‌گذاران است.

یک مقاله کاری منتشر شده توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) یک ماتریس ارزیابی ریسک در سطح کشور را پیشنهاد کرده است که هدف آن ترسیم آسیب‌پذیری‌ها و پاسخ‌های سیاسی بالقوه برای بخش کریپتو است.

در 29 سپتامبر، صندوق بین المللی پول یک مقاله کاری با عنوان: “ارزیابی ریسک های مالی کلان ناشی از دارایی های رمزنگاری شده.” در این مقاله، نویسندگان Burcu Hacibedel و Hector Perez-Saiz یک ماتریس ارزیابی ریسک رمزنگاری (C-RAM) را برای کشورها پیشنهاد کردند تا شاخص‌ها و محرک‌های خطرات بالقوه در این بخش را شناسایی کنند. هدف این ماتریس نیز خلاصه کردن واکنش‌های بالقوه تنظیم‌کننده‌ها به خطراتی است که ممکن است شناسایی کنند.

ماتریس شامل یک رویکرد سه مرحله ای است. اولین گام شامل استفاده از درخت تصمیم برای ارزیابی انتقادپذیری کلان رمزنگاری یا پتانسیل آن برای تأثیرگذاری بر اقتصاد کلان است. گام بعدی شامل بررسی شاخص‌هایی است که با شاخص‌هایی که برای نظارت بر بخش مالی سنتی استفاده می‌شوند، قابل مقایسه هستند. مرحله نهایی ریسک های مالی کلان جهانی را پوشش می دهد که بر ارزیابی ریسک سیستمیک کشورها تأثیر می گذارد.

اکوسیستم کریپتو به بخش مالی سنتی متصل می شود. منبع: سند صندوق بین المللی پول

به عنوان مثال، نویسندگان از C-RAM برای شناسایی خطرات در السالوادور استفاده کردند، که بیت کوین (BTC) را در سپتامبر 2021 به مناقصه قانونی تبدیل کرد. طبق این مقاله، استفاده السالوادور از BTC خطرات بازار، نقدینگی و نظارتی را به همراه دارد. نویسندگان نوشتند:

استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده در السالوادور نیز می‌تواند بحرانی کلان تلقی شود، زیرا تغییرات قانونی و قانونی اخیر خطرات قابل‌توجهی را برای ارزهای دیجیتال در کشور ایجاد می‌کند و ثبات مالی را تضعیف می‌کند و بر حواله‌های بزرگ و سایر جریان‌های سرمایه تاثیر می‌گذارد.

صندوق بین المللی پول به طور مداوم السالوادور را از پذیرش بیت کوین مسدود کرده است. در ژانویه 2022، صندوق بین المللی پول از این کشور آمریکای مرکزی خواست تا وضعیت ارز قانونی بیت کوین را کاهش دهد. به گفته صندوق بین المللی پول، استفاده از بیت کوین به عنوان پول قانونی “خطرات عمده ای” در زمینه هایی مانند ثبات مالی، یکپارچگی مالی و حمایت از مصرف کننده دارد.

مرتبط با: حرکت CBDC صندوق بین‌المللی پول بازخورد جامعه ارزهای دیجیتال را به دنبال دارد: «هیچ‌کس آن را نمی‌خواهد».

همانطور که رمزارزها به سرعت در حال تکامل هستند، تنظیم کننده ها در تلاش هستند تا پاسخ هایی را به خطرات بالقوه در فضای در حال ظهور اجرا کنند. در 7 سپتامبر، صندوق بین‌المللی پول و هیئت ثبات مالی (FSB) به درخواست ریاست گروه 20 هند بر روی سندی مشترک حاوی توصیه‌های سیاستی با یکدیگر همکاری کردند. این مقاله استانداردها و توصیه‌های تلفیقی را برای خطرات مختلف مرتبط با فعالیت‌های رمزنگاری ترکیب کرد.

مجله: Binance.US “انباشت انبوه” بیت کوین برداشت های فیات را از سر می گیرد و اخبار دیگر: Hodler’s Digest


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید