iFinex پیشنهاد بازخرید 150 میلیون دلار سهام از کاربران آسیب دیده از هک Bitfinex: گزارش


قربانی هک Bitfinex در سال 2016 سهام iFinex را به عنوان جبرانی برای صرافی ارزهای دیجیتال دریافت کرد که پول نقد کافی در دست نداشت تا کاربران را کامل کند.

به گزارش بلومبرگ، شرکت مادر Bitfinex، iFinex، پیشنهاد داده است که 150 میلیون دلار سهام شرکت را از کاربرانی که به عنوان بخشی از غرامت هک 71 میلیون دلاری صرافی رمزارز Bitfinex در سال 2016 به آنها پیشنهاد شده بود، بازخرید کند.

آی فاینکس در نامه ای از سهامداران به تاریخ 22 سپتامبر برنامه های خود را برای بازخرید سهام به ارزش 150 میلیون دلار اعلام کرد. شرکت دارایی دیجیتال به سهامداران قیمت 10 دلار برای هر سهم برای 15 میلیون سهم توزیع شده پس از هک Bitfinex در سال 2016 را به سهامداران پیشنهاد داد.

بیت فینکس تقریباً 36 درصد از موجودی کاربر خود را به بیت کوین از دست داد. در آن زمان، صرافی کریپتو پول نقد کافی برای جبران ضرر کاربران نداشت. در عوض، Bitfinex توکن‌های حق بازیابی (RRT) و سهام (اشتراک‌های iFinex) را برای کامل کردن کاربران و پر کردن شکاف موجود در موجودی آنها به دلیل هک ارائه کرد. کاربران این امکان را داشتند که بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنند.

سهام iFinex به عنوان بخشی از قرارداد مبادله سهام در سال 2016 با همکاری پلتفرم سرمایه گذاری BnkToTheFuture عرضه شد. این معامله باعث شد که کاربران آسیب دیده توکن های BFX را دریافت کنند که iFinex در نهایت آنها را برای سهام شرکت از طریق BnkToTheFuture بازخرید کرد. پیشنهاد 10 دلاری ارزش iFinex را به 1.7 میلیارد دلار افزایش داد. این به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش 120 میلیون دلاری آن در سال 2016 است.

iFinex گفت که برنامه بازخرید بازتابی از “عملکرد مثبت” شرکت در چند سال گذشته است. بازخرید سهام سرمایه‌گذاران به این معنی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه‌گذاری غیر نقدشونده را پشت سر بگذارند.

مرتبط با: گزارش شده است که تتر پرداخت USDT را برای برخی از مشتریان سنگاپور متوقف کرده است

تعداد انگشت شماری از مدیران آی فاینکس و شرکت های وابسته آن واجد شرایط شرکت در برنامه بازخرید خواهند بود. بر اساس این قرارداد، حداقل تعداد سهام مورد نیاز برای ادامه خرید وجود ندارد. شرکت مادر ادعا کرد که آماده است تا هر تعداد سهام موجود را تا رسیدن به حداکثر مقدار خریداری کند. سهامداران تا 24 اکتبر فرصت دارند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند مالکیت خود را به iFinex بفروشند یا خیر.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید