بانک مرکزی هنگ کنگ نسبت به استفاده شرکت های رمزنگاری از شرایط بانکی هشدار داد


HKMA گفت وجوه سپرده شده در “بانک های رمزنگاری” بدون مجوز توسط طرح حفاظت از سپرده منطقه محافظت نمی شود.

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، بانک مرکزی منطقه ویژه اداری، هشداری به کاربران صادر کرده است مبنی بر اینکه کسب و کارهای رمزنگاری که خود را به عنوان بانک معرفی می کنند و از اصطلاحات بانکی استفاده می کنند، ممکن است قوانین بانکی منطقه را نقض کنند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، HKMA گفت که استفاده از برخی شرایط بانکی می‌تواند عموم را گمراه کند و کاربران را به این فکر وا دارد که شرکت‌های رمزنگاری بانک‌های مجاز در هنگ کنگ هستند. با این حال، بانک مرکزی تاکید کرد که طبق قوانین بانکی این قلمرو، تنها مؤسسات دارای مجوز مجاز به انجام فعالیت های بانکی یا سپرده گذاری در هنگ کنگ هستند.

بانک مرکزی به مردم هشدار داد شرکت‌هایی که خود را با کلماتی مانند «بانک رمزنگاری»، «بانک دارایی دیجیتال» و «بانک دارایی‌های دیجیتال» معرفی می‌کنند یا ادعا می‌کنند خدمات بانکی یا حساب‌های بانکی ارائه می‌کنند، ممکن است قانون را زیر پا بگذارند.

بر اساس HKMA، استفاده از کلمه “بانک” در نام یا شرح شرکت برای افراد یا مشاغل غیر از موسسات مجاز غیرقانونی است. همچنین تسهیل در اخذ سپرده بدون مجوز مناسب نیز تخلف از قانون است.

HKMA به مردم یادآوری کرد که شرکت‌های رمزنگاری غیربانکی توسط بانک مرکزی تنظیم نمی‌شوند. این بدان معناست که وجوهی که در به اصطلاح “بانک های رمزنگاری شده” قرار می گیرند توسط طرح حفاظت از سپرده منطقه محافظت نمی شوند.

مرتبط با: موضع کریپتو هنگ کنگ: مدیران بر Web3 در منطقه تاثیر می گذارند

هنگ کنگ اخیراً با افرادی که قوانین صدور مجوز را نقض می کنند، سرکوب می کند. در 15 سپتامبر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی منطقه (SFC) هشداری را علیه صرافی کریپتو JPEX به اتهام تبلیغ محصولات و خدمات خود در هنگ کنگ بدون دریافت یا درخواست مجوز صادر کرد.

به دنبال هشدار SFC، به نظر می رسد کارکنان صرافی از غرفه Token 2049 در سنگاپور ناپدید شده اند. همچنین هزینه های برداشت را تا 999 Tether (USDT) افزایش داد. این اقدام سعی در جلوگیری از دریافت وجوه کاربران از صرافی داشت.

مجله: ماهواره بلاک چین در فضا، McNuggets Metaverse: Asia Express هنگ کنگ است


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *