گزارش: کره جنوبی قصد دارد لایحه ای برای مسدود کردن دارایی های رمزنگاری شمال ارائه کند


رسانه‌های محلی گزارش دادند که آخرین نسخه لایحه امنیت سایبری شامل راه‌هایی برای «ردیابی و خنثی‌سازی» دارایی‌های رمزنگاری و دیجیتالی سرقت شده توسط کره شمالی است.

گزارش ها حاکی از آن است که دولت کره جنوبی در حال برنامه ریزی برای ارائه لایحه ای است که ارزهای دیجیتال و دارایی های مجازی کره شمالی را که برای تامین مالی برنامه تسلیحات غیرقانونی پایتخت این کشور، پیونگ یانگ، ردیابی و مسدود می کند.

رسانه محلی JoongAng Daily گزارش داد که چندین منبع دولتی ناشناس در 3 اوت تایید کردند که این لایحه در حال کار است. در این گزارش آمده است که یک مقام دولتی که نامش فاش نشده است گفت که این لایحه منعکس کننده اعتقاد رئیس جمهور کشور است که چارچوب امنیت سایبری نیاز به تعمیر دارد.

منبع ناشناس دیگری که در دولت کار می کند گفت که آخرین نسخه این لایحه شامل راه هایی برای «ردیابی و خنثی کردن» ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های مجازی دزدیده شده توسط کره شمالی از طریق هک و بهره برداری است. بر اساس این گزارش، این در اولین پیش نویس لایحه پیشنهادی آژانس اطلاعات ملی (NIS) در نوامبر 2022 گنجانده نشده است.

در کنار لایحه جدید امنیت سایبری، طبق گزارش ها، دولت قصد دارد یک کمیته ملی امنیت سایبری تحت کنترل مستقیم رئیس جمهور ایجاد کند. این کمیته در حال انجام اقدامات مختلفی برای تقویت دفاع کشور در برابر تلاش های هک توسط سازمان های خارجی است.

بر اساس این گزارش، ریاست این کمیته به ریاست رییس امنیت ملی و رییس NIS در آن حضور خواهد داشت.

مرتبط با: کره جنوبی تحریم های مستقلی را علیه کره شمالی علیه سرقت رمزارز اعمال می کند

هکرهای کره شمالی حجم عظیمی از دارایی های دیجیتال را از چندین قربانی از طریق سوء استفاده های مختلف سرقت کردند. شرکت اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs در 18 آگوست تخمین زد که از سال 2018 تاکنون نزدیک به 2 میلیارد دلار در حملات سایبری کره شمالی از دست رفته است. داده ها نشان می دهد که تنها در سال 2023، کره شمالی مسئول سرقت 200 میلیون دلار ارزهای دیجیتال بوده است. این 20 درصد است. از تمام وجوه دزدیده شده در سال جاری

در همین حال، اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) تلاش می کند تا هکرهای تحت حمایت دولت کره شمالی را ردیابی کند. در 23 آگوست، FBI شش کیف پول بیت کوین وابسته به گروه هک کره شمالی لازاروس را علامت گذاری کرد. این کیف پول ها حاوی 1580 بیت کوین (BTC) به ارزش 40 میلیون دلار بود که گمان می رود با حملات مختلف ترکیب شده است.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *