سایت قمار کریپتو Stake شاهد برداشت 16 میلیون دلاری در یک هک احتمالی است


برداشت‌های غیرمعمول زیادی از Stake به حسابی بدون فعالیت قبلی انجام شد، از جمله 3.9 میلیون دلار در Tether و 9.8 میلیون دلار در اتر.

سایت قمار کریپتو Stake در 4 سپتامبر 16 میلیون دلار برداشت از پلتفرم امنیتی خود را تجربه کرد که Cyvers Alerts آن را “تراکنش های مشکوک” نامید. حساب برداشت توسط Etherscan با عنوان “Stake.com Hacker” برچسب گذاری شده است، به این معنی که وجوه برداشت شده می تواند نتیجه کلید خصوصی سرقت شده باشد.

داده های بلاک چین نشان می دهد که مبالغ هنگفتی از قراردادهای Stake.com به حساب مهاجم ادعایی برداشت شده است. اولین تراکنش در ساعت 12:48 بعد از ظهر انجام شد و تقریباً 3.9 میلیون دلار استیبل کوین تتر (USDT) از Stake به حساب مهاجم منتقل شد. دو تراکنش بعدی 6001 اتر (ETH) را افزایش داد که با قیمت فعلی حدود 9.8 میلیون دلار ارزش دارد. مهاجم به حذف توکن‌ها در چند دقیقه بعدی ادامه داد، از جمله تقریباً 1 میلیون دلار سکه (USDC)، استیبل کوین‌های دای (DAI) به ارزش 900000 دلار و 333 Stake Classic (STAK) (75.48 دلار). Cyvers ارزش کل ارز دیجیتال مصرف شده را 16 میلیون دلار تخمین می زند.

پس از تخلیه وجوه، مهاجم ادعا شده آنها را در چندین حساب توزیع کرد. در زمان انتشار، Stake بیانیه ای در مورد برداشت های مشکوک نداده بود.

مرتبط با: گزارش: کیف پول اتمی با شکایت 100 میلیون دلاری از دست هک کریپتو مواجه است

Stake یک پروتکل قمار کریپتو است که شرط‌بندی ورزشی را برای بازی‌های تاس، بلک جک، لینگو و سایر بازی‌های کازینو و همچنین بسکتبال، تنیس، والیبال و غیره ارائه می‌دهد.

این اولین بار نیست که سایت‌های قمار کریپتو در سال ۲۰۲۳ هدف حمله هکرها قرار می‌گیرند. در 23 جولای، ارائه دهنده پرداخت Alphapo به دلیل برداشت های مشکوک، 31 میلیون دلار ضرر کرد. او ارائه دهنده چندین سایت قمار کریپتو از جمله Alphapo، Hypedrop، Bovada و Ignition بود.

این یک داستان در حال تکامل است و اطلاعات بیشتری به محض در دسترس شدن اضافه خواهد شد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *