واکنش شرکت‌های ارز دیجیتال به اقدامات اجرایی قانون‌گذاران ایالات متحده چگونه است؟


گفته می شود که Prometheum “به طور خاص برای مطابقت با قوانین اوراق بهادار فدرال طراحی شده است” و از شکایت های SEC در مقایسه با شرکت هایی مانند Binance و Coinbase اجتناب کرده است.

تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده، از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، شکایت‌های مدنی دائمی علیه شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Binance، Coinbase و Ripple دارند، اما همه شرکت‌ها مشمول رفتار یکسانی نیستند.

گری جنسلر، که از سال 2021 به عنوان رئیس SEC خدمت کرده است، به دلیل رویکرد “تنظیم از طریق اجرا” در مورد شرکت های رمزنگاری و پیشنهادات آنها به طور گسترده توسط بسیاری از قانون گذاران و رهبران صنعت مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی از پرونده ها به دادگاه های فدرال ختم شده اند تا مشخص شود چه چیزی به عنوان یک امنیت در ایالات متحده واجد شرایط است، و همه تصمیمات قضات لزوماً به نفع تنظیم کننده نبوده است.

کمیسیون در دسامبر 2020 از Ripple شکایت کرد و مدعی شد که XRP یک پیشنهاد ثبت نشده است، اما در ژوئیه یک قضاوت خلاصه جزئی صادر کرد که نشان می‌دهد اساساً یک امنیت نیست. کوین بیس که منتظر اقدام قانونی قبل از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ماه ژوئن بود، در پاسخ به شکایت خود رگولاتور را مورد هدف قرار داد و مدعی شد که صرافی سعی کرده است “ورود و ثبت نام کند” اما موفقیت آمیز نبوده یا دقیق ارائه نشده است. بازخورد.

Prometheum، یک شرکت رمزنگاری که در ماه ژوئن پس از شهادت آرون کاپلان، مدیر عامل اجرایی آن در برابر کمیته خدمات مالی مجلس در مورد مقررات دارایی‌های دیجیتال، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، تأییدیه سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (SPBD) را دریافت کرده است. برای اوراق بهادار دارایی دیجیتال در ماه می. برخی از شرکت های تابعه این شرکت که با دارایی های دیجیتال نیز سروکار دارند، با موفقیت در SEC ثبت نام کرده اند.

کاپلان به کوین تلگراف گفت: «پرومتئوم به طور خاص برای مطابقت با قوانین اوراق بهادار فدرال و ایجاد اولین پلتفرم تجارت امنیت دارایی دیجیتال مشمول این قوانین، از جمله قوانین حمایت از سرمایه گذاران، طراحی شده است.

به نظر می‌رسد رویکرد کاپلان نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌ها، مانند کوین‌بیس، بایننس و ریپل، در حال راه‌اندازی خدمات در ایالات متحده با قصد تغییر مقررات موجود هستند. بازیگران بزرگ گاهی برای قوانینی که برای شرکت‌های رمزنگاری مطلوب است لابی می‌کنند: برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، به‌طور مرتب در واشنگتن دی سی است و کاربران را تشویق می‌کند از نامزدهای سیاسی که از سیاست‌های طرفدار رمزارز حمایت می‌کنند حمایت کنند.

به گفته مدیرعامل Prometheum، برخی از شرکت‌های رمزنگاری «در حال بازنویسی یا تغییر قوانین موجود به نفع خود و به ضرر سرمایه‌گذاران خرد هستند» و احساس می‌کنند که چارچوب‌های موجود برای مقابله با دارایی‌های دیجیتال ناکافی هستند. بسیاری از رهبران صنعت و قانون‌گذاران نگرانی‌های مشابهی را ابراز کرده‌اند و ادعا می‌کنند که شرکت‌های رمزنگاری در ایالات متحده در نبرد سختی برای تشخیص اینکه کدام دارایی‌های دیجیتال واجد شرایط اوراق بهادار هستند، هستند.

کاپلان اشاره کرد که این واقعیت که Prometheum توانسته مجوز SPBD را دریافت کند حداقل دلیلی بر امکان پذیر بودن انطباق است. اما این تأیید باعث شد که گروه‌های مدافع، از جمله انجمن بلاک چین و اعضای دارای رمز ارز کنگره، درخواست‌هایی را برای بررسی این شرکت انجام دهند.

“ما نگران این هستیم” [SEC] انجمن بلاک چین در ماه جولای اعلام کرد که یا در ازای حمایت از اهداف سیاستی کمیسیون، به پرومتئوم یک معامله «دلنواز» داده است، یا اینکه پرومتئوم از ارتباطات شخصی با کمیسیون برای به دست آوردن مزیت ناعادلانه در بازار استفاده کرده است. مهمتر از همه، ما نگران این هستیم که رئیس Gensler از فرآیند صدور مجوز Prometheum و SPBD به عنوان ابزاری برای خنثی کردن تلاش‌های کنگره برای قانون‌گذاری با ادامه انتشار این روایت نادرست استفاده می‌کند که قانون مربوط به اوراق بهادار دارایی دیجیتال از قبل روشن است.

کاپلان افزود:

“از لحظه ای که پرومتئوم مجوز SPBD خود را دریافت کرد، تلاش های به ظاهر هماهنگی از سوی انجمن های مختلف صنعتی و قانون گذاران برای بی اعتبار ساختن کار سختی که بیش از 6 سال برای ساخت شرکت ما طول کشید وجود داشت.”

مرتبط با: بایننس و مدیر عامل Changpeng Zhao از دادگاه خواستند پرونده SEC را رد کند

مشخص نیست که آیا رویکرد Prometheum برای بازیکنان موجود در فضا که به دنبال اجتناب از اقدامات اجرایی هستند یا برای پروژه‌های آینده و آگاه از چالش‌های نظارتی در ایالات متحده کار خواهد کرد. دیوید هیرش، رئیس بخش اجرای رمزنگاری SEC، در کنفرانسی در 19 سپتامبر گفت که کمیسیون به اقدامات خود علیه شرکت هایی که فکر می کند قوانین اوراق بهادار ایالات متحده، از جمله امور مالی غیرمتمرکز را نقض می کنند، ادامه خواهد داد، حتی اگر در حال حاضر درگیر هستند. چندین دعاوی مدنی . . پروژه ها.

جنسلر در 27 سپتامبر در جلسه استماع مربوط به ممیزی SEC در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت خواهد داد. طبق یادداشتی در 22 سپتامبر، قانونگذاران از رئیس SEC در مورد مسائلی از جمله سیاست‌های مربوط به فعالیت‌های نگهداری دارایی‌های دیجیتال و گسترش اختیارات کمیسیون بر شرکت‌های ارز دیجیتال سؤال خواهند کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید