CertiK: سپتامبر بزرگترین ماه برای بهره برداری از رمزارزها در سال 2023 خواهد بود


پروتکل زنجیره متقابل Mixin Network تقریباً دو سوم از ضررهای سوء استفاده از رمزنگاری را در ماه سپتامبر به خود اختصاص داد.

سپتامبر رسماً بدترین ماه سال 2023 (تا کنون) برای اکسپلویت های مرتبط با رمزنگاری با 329.8 میلیون دلار سرقت رمزنگاری شده است.

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK در 2 اکتبر گفت که بیشترین سهم در مجموع ماه مربوط به حمله Mixin Network در 23 سپتامبر است که در آن پروتکل انتقال غیرمتمرکز زنجیره ای متقابل مستقر در هنگ کنگ به دلیل نقض 200 میلیون دلار ضرر کرد. ابر آن ارائه دهنده خدمات.

از دیگر رویدادهای قابل توجه ماه می توان به حملات به صرافی CoinEx و Stake.com اشاره کرد که به ترتیب منجر به زیان 53 و 41 میلیون دلاری شد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، انجمن هکرهای کره شمالی Lazarus Group مسئول هر دو حمله شناخته شد. آخرین ارقام Dune Analytics ادعا می‌کند که این گروه در حال حاضر ۴۵.۶ میلیون دلار دارایی ارز دیجیتال دارد.

این حمله مجموع کل سالانه ارزهای دیجیتال از دست رفته به دلیل بهره برداری را به 925.4 میلیون دلار رساند. جولای با 285.8 میلیون دلار دزدیده شده، دومین ماه پر زیان بهره برداری بود.

در همین حال، طبق CertiK، 1.9 میلیون دلار نیز در این ماه از کلاهبرداری های خروج، 400،000 دلار از حملات اعتباری فلش و 25 میلیون دلار از حملات فیشینگ از دست رفته است.

کل مبلغ از دست رفته به دلیل سوء استفاده، کلاهبرداری و هک در سال 2023 اکنون به 1.34 میلیارد دلار رسیده است.

مرتبط با: طبق داده ها، گروه لازاروس کره شمالی بیش از 40 میلیون دلار بیت کوین انباشته کرده است

طبق اعلام شرکت امنیتی بلاک چین Beosin، مجموع ضررهای ناشی از هک، کلاهبرداری فیشینگ و کلاهبرداری خروج از کشور در سه ماهه سوم سال 2023 کمتر از 890 میلیون دلار بوده است.

زیان در سه ماهه سوم حتی از مجموع دو سه ماهه اول فراتر رفت و به 330 میلیون دلار در سه ماهه اول و 333 میلیون دلار در سه ماهه دوم رسید. گزارش شده است اواخر هفته گذشته

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید