صرافی کریپتو Upbit در نیمه اول 159 هزار بار توسط هکرها هدف قرار گرفت: گزارش


به گفته شرکت عامل، این رقم در نیمه اول سال 2022 بیش از دو برابر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال 2020 افزایش چشمگیری معادل 1800 درصد داشته است.

به گفته این شرکت عامل، صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی Upbit بیش از 159000 بار در نیمه اول سال 2023 مورد هدف هکرها قرار گرفت.

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ مستقر در کره جنوبی به تاریخ 9 اکتبر، این ارقام توسط Dunamu، شرکتی که Upbit را اداره می کند، به پارک سونگ جونگ، نماینده کره جنوبی از حزب قدرت مردم گزارش شده است.

این رقم حاکی از افزایش فوق العاده 117 درصدی نسبت به نیمه اول سال 2022 و 1800 درصدی نسبت به نیمه اول سال 2020 است.

به گفته CoinGecko، Upbit یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی است که حجم معاملات ۲۴ ساعته آن تقریباً ۱.۲ میلیارد دلار است. سایر صرافی های اصلی عبارتند از Bithumb، Coinone و Gopax.

برای مقابله با افزایش تلاش‌ها برای نقض امنیت، دونامو گفت که Upbit درصد وجوهی را که در کیف پول‌های سرد نگهداری می‌کند به ۷۰ درصد افزایش داده است تا امنیت را تقویت کند. Upbit همچنین تدابیر امنیتی را برای وجوه نگهداری شده در کیف پول داغ افزایش داده است.

کیف پول های داغ بیشتر از کیف پول های سرد هک می شوند، زیرا کلیدهای خصوصی بر خلاف کیف پول های سرد که روی هارد دیسک های خارجی و USB ذخیره می شوند، به صورت آنلاین ذخیره می شوند.

Upbit در سال 2019 42 میلیون دلار (58 میلیارد وون کره جنوبی) مورد سوء استفاده قرار گرفت. با این حال، یکی از سخنگویان دونامو به یونهاپ گفت که Upbit از آن زمان تاکنون حتی یک نقض امنیتی را تجربه نکرده است.

به دنبال حادثه هک در سال 2019، ما اقدامات مختلفی را برای جلوگیری از تکرار آن انجام دادیم، مانند توزیع و راه اندازی کیف پول های داغ و تا به امروز حتی یک مورد هک سایبری رخ نداده است.

با این حال، Upbit مجبور شد خدمات توکن Aptos خود را در اواخر سپتامبر متوقف کند، زیرا پلتفرم نتوانست “ClaimAPTGift.com” را شناسایی کند، یک توکن جعلی که به 400000 کیف پول Aptos رسید.

سئونگ جونگ اذعان کرد که حملات به ارزهای دیجیتال به طور کلی افزایش یافته است، اما از دولت کره جنوبی خواست اقدامات بیشتری انجام دهد:

وزارت علوم و فناوری باید برای آمادگی برای حملات سایبری به مبادلات دارایی‌های مجازی، که در آن تلاش‌های هک رایج است، آزمایش‌های ضد شویی در مقیاس بزرگ انجام دهد و شرایط امنیت اطلاعات را بررسی کند.

سئونگ جونگ افزود: “نقش وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت و نظارت بر آنها نامشخص است.”

Cointelegraph برای اظهار نظر با Upbit تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مرتبط با: صرافی CoinEx به دلیل حمله مشکوک، 27 میلیون دلار رمزارز را تخلیه کرد

در همین حال، صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه سپتامبر هدف یک سری حملات قرار گرفتند.

صرافی هنگ کنگ CoinEx در ماه سپتامبر پس از به خطر افتادن یکی از کلیدهای خصوصی این شرکت، دچار هک 70 میلیون دلاری شد. این شرکت اعلام کرد که کاربران آسیب دیده بابت وجوه از دست رفته غرامت خواهند گرفت.

در یک حمله جداگانه، صرافی HTX Huobi Global 7.9 میلیون دلار در حمله در 24 سپتامبر از دست داد.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید