فایل‌های ETF هیبریدی Hashdex Nasdaq برای پیوستن به مسابقه ETF کریپتو


این صندوق سرمایه‌گذاری که با نام Hashdex Nasdaq Ethereum ETF شناخته می‌شود، اولین بایگانی برای دارایی‌های آتی و نقطه‌ای اتر تحت قانون 33 است و توسط سرمایه‌گذاری Toroso تنظیم و تنظیم می‌شود.

صرافی نزدک درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارسال کرده و به دنبال تایید فهرست صندوق قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) ارائه شده توسط شرکت مدیریت دارایی Hashdex است. این ETF به گونه‌ای طراحی شده است که ترکیبی از دارایی‌های اتر نقطه‌ای و قراردادهای آتی را در سبد خود گنجانده و پیشگام رویکرد جدیدی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در چارچوب نظارتی است.

این صندوق سرمایه‌گذاری که با نام Hashdex Nasdaq Ethereum ETF شناخته می‌شود، اولین قانون ثبت قراردادهای آتی اتریوم در سال 33 تحت قانون سال 33 است و توسط Toroso Investments نظارت و تنظیم می‌شود. سرمایه گذاری توروسو در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به عنوان اپراتور استخر کالا ثبت شده است و همچنین عضو انجمن ملی آتی است.

افزایش کنونی برنامه‌های ETF ارزهای دیجیتال بر این موضوع که آیا صندوق‌های پیشنهادی قصد دارند قراردادهای آتی یا دارایی‌های لحظه‌ای را شامل شوند، تأکید زیادی دارد. در حالی که SEC مورد اول را تایید کرد، دومی تایید نشد. به نظر می رسد مدیران صندوق در حال بررسی گزینه میانی هستند و شانس خود را در این محیط نظارتی آزمایش می کنند.

هدف اولیه سرمایه گذاری صندوق Hashdex این است که اطمینان حاصل شود که سهام آن نوسانات روزانه در قیمت مرجع نزدک اتر را منعکس می کند. برای دستیابی به این هدف، صندوق در نظر دارد دارایی‌های خود را به سرمایه‌گذاری در اتر، قراردادهای آتی اتری که در CME معامله می‌شوند، و همچنین وجه نقد و معادل‌های نقدی اختصاص دهد. نزدک در فرم 19b-4 گفت:

این صندوق ترکیبی از Spot Ether، Ether Futures Contracts و پول نقد را به جای نگه داشتن 100% Spot Ether، که ممکن است در معرض دستکاری قیمت در بازار نقدی قرار گیرد، خواهد داشت.

صندوق اعلام کرد که قصد دارد اتکای خود به بازار نقدی را با گنجاندن قراردادهای آتی اتر و پول نقد در دارایی‌های خود کاهش دهد و نگرانی‌های مربوط به دستکاری احتمالی در مبادلات غیرقابل تنظیم اتر را برطرف کند.

مرتبط با: فرانکلین تمپلتون برای ETF بیت کوین لحظه ای درخواست می دهد

Hashdex به رقابت برای یک صندوق نقدی قابل معامله بیت کوین (BTC) در ایالات متحده پیوسته است. با این حال، رویکرد Hashdex با پرونده‌های اخیر متفاوت است، زیرا به توافق‌نامه اشتراک نگهبانی Coinbase متعهد نیست و ترجیح می‌دهد بیت‌کوین نقطه‌ای را از صرافی‌های فیزیکی در بازار CME خریداری کند.

هفته گذشته، Ark Invest و 21Shares برای دریافت ETF نقطه ای اتر، یک نوع ETF که توسط VanEck نیز پیگیری می شود، در SEC ثبت نام کردند. SEC تاکنون تصمیم خود را در مورد تمام درخواست‌هایی که برای وجوه ارز دیجیتال دریافت کرده است به تعویق انداخته است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *