سازمان بانکداری اروپا و ESMA دستورالعمل‌های مناسب بودن دارایی‌های کریپتو را منتشر می‌کنند


قوانین مشترک شامل مجوز صدور ART و CASP و انجام ارزیابی‌های احتیاطی برای خریدهای بالقوه است.

سازمان بانکداری اروپا (EBA) و سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA) به طور مشترک یک سند مشاوره حاوی دو پیش نویس را در 20 اکتبر منتشر کردند. این پیش‌نویس‌ها ارزیابی صلاحیت اعضای هیئت حاکمه و سهامداران یا اعضای دارای سهام واجد شرایط در صادرکنندگان توکن‌های دارای پشتوانه دارایی (ART) و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال (CASP) را پوشش می‌دهد.

قوانین مشترک پیشنهادی برای ارزیابی صلاحیت سهامداران مستقیم یا غیرمستقیم یا اعضایی که دارای منافع واجد شرایط در ناشران ART یا CASP هستند، رویکرد مشترکی را برای ارزیابی مناسب بودن آنها به رگولاتورها ارائه می دهد. این شامل مجوز صدور ART و CASP و انجام ارزیابی های محتاطانه خریدهای بالقوه است.

با این حال، قوانین مشترک پیشنهادی برای ارزیابی شایستگی اعضای هیئت حاکمه در شرکت‌های صادرکننده ART و CASP معیارهای استانداردی را برای ارزیابی دانش، تخصص، صداقت و توانایی آنها برای اختصاص زمان کافی برای انجام مسئولیت‌هایشان ارائه می‌کند.

تصویری از مشاوره منبع: سازمان بانکداری اروپا

برای تقویت و محافظت از یکپارچگی بازار ارزهای دیجیتال و خدمات مرتبط و القای اعتماد، اطمینان از صلاحیت اعضای هیئت حاکمه ناشران ART و CASP و افرادی که مایل به مالکیت یا خرید سهام واجد شرایط در آنها هستند، بسیار مهم است.

دستورالعمل های ذکر شده در این پیش نویس ها به منظور ارائه وضوح و استانداردسازی در ارزیابی تناسب هیئت حاکمه، سهامداران و اعضای دارای سهام واجد شرایط است. هدف از این کار، به حداقل رساندن تناقضات اعمال قوانین و پتانسیل آربیتراژ است و دوره مشاوره تا 22 ژانویه 2024 باز می ماند.

مرتبط: سازمان بانکداری اروپا خواستار پذیرش زودهنگام استانداردهای استیبل کوین است

با پیش‌بینی مقررات آتی، تنظیم‌کننده بانکی اتحادیه اروپا صادرکنندگان استیبل کوین را تشویق کرده است تا داوطلبانه از «اصول راهنمایی» خاص در مورد مدیریت ریسک و حمایت از مصرف‌کننده پیروی کنند. در 12 جولای، EBA اولین مجموعه اقدامات برای مشارکت عمومی را با هدف شفاف سازی الزامات مقررات بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) اعلام کرد که قرار است در 30 ژوئن 2024 لازم الاجرا شود.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید