Elliptic می‌گوید کمک‌های ارز دیجیتال جمع‌آوری‌شده توسط حماس «کم» است


بیانیه الیپتیک رد مقالات و نامه های اخیری بود که در این ماه در رسانه ها و در میان قانونگذاران ایالات متحده منتشر شد.

شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Elliptic می‌گوید «هیچ مدرکی» وجود ندارد که نشان دهد حماس کمک‌های مالی قابل توجهی از ارزهای دیجیتال برای تأمین مالی حملات خود به اسرائیل دریافت کرده است.

Elliptic در بیانیه‌ای در 25 اکتبر گفت: «هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد که حماس کمک‌های ارزی قابل توجهی دریافت کرده است. این شرکت افزود که مبالغ جمع آوری شده “کم می ماند”.

بیانیه Elliptic به عنوان رد مقالات و نامه های اخیر نوشته شده توسط وال استریت ژورنال و قانونگذاران ایالات متحده است که در آن گفته شده است که داده ها را اشتباه تفسیر کرده است تا ادعا کند که ارز دیجیتال به طور گسترده برای تامین مالی فعالیت های “تروریستی” حماس استفاده می شود.

به عنوان مثال، Elliptic به یک کمپین “مهم” برای جمع آوری کمک های مالی حماس اشاره کرد که توسط Gaza Now، یک خبرگزاری حامی حماس، اداره می شود و از زمان حمله حماس به اسرائیل در 7 اکتبر، تنها 21000 دلار جمع آوری کرده است.

Elliptic اظهار داشت که 9000 دلار از 21000 دلار جمع آوری شده توسط ناشر استیبل کوین تتر مسدود شده است، در حالی که 2000 دلار دیگر پس از ارسال به یک صرافی ارزهای دیجیتال، احتمالاً برای پول نقد، مسدود شده است.

Elliptic گفت که برای تصحیح این بیانیه با WSJ تماس گرفت، که در ابتدا ادعا کرد که حماس و جهاد اسلامی فلسطین بیش از 130 میلیون دلار ارز دیجیتال بین اوت 2021 تا ژوئن 2023 جمع آوری کرده اند. WSJ بعداً این بیانیه را به عنوان “حداکثر 93 میلیون دلار” اصلاح کرد. در آپدیت 10 اکتبر.

مقاله WSJ توسط الیزابت وارن و بیش از 100 قانونگذار دیگر ایالات متحده در نامه ای به کاخ سفید و وزارت خزانه داری ایالات متحده در 17 اکتبر ارجاع داده شد.

وارن و سایر قانونگذاران استدلال کردند که ارزهای دیجیتال یک “تهدید امنیت ملی” برای ایالات متحده و متحدانش است و کنگره و دولت بایدن باید “گام های قوی” را برای رسیدگی همه جانبه به خطرات ارزهای دیجیتالی که فعالیت غیرقانونی را تسهیل می کنند، قبل از تامین مالی بردارند. یک “تراژدی” دیگر

با این حال، Elliptic تکرار کرد که داده های آن اشتباه تفسیر شده است:

طی دو هفته گذشته، سیاستمداران و روزنامه نگاران از جمع آوری کمک های مالی عمومی از ارزهای دیجیتال به عنوان منبع اصلی تامین مالی برای حماس و سایر گروه های تروریستی یاد کرده اند، اما داده ها به سادگی این را تایید نمی کنند.

در 18 اکتبر، شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Chainaliz نیز وبلاگی را منتشر کرد که تلاش می‌کرد تا تصورات نادرست ادعایی منتشر شده در رسانه‌ها را پاک کند. گزارش شده است که یک کیف پول خاص که توسط رسانه ها برجسته شده است، 82 میلیون دلار در 7 ماه و نیم دریافت کرده است، اما Chainalytics فاش کرد که تنها 450,000 دلار از آن به کیف پولی که با تروریسم مرتبط است، منتقل شده است.

در همین حال، Elliptic همچنین اعلام کرد که حماس در آوریل 2023 فعالیت‌های جمع‌آوری سرمایه ارزهای دیجیتال را که از طریق بیت‌کوین (BTC) انجام می‌شد، با استناد به “نگرانی در مورد امنیت اهداکنندگان و آسیب نرساندن به آنها” به حالت تعلیق درآورد.

مرتبط با: پس از سرکوب میکسرها، مجرمان بیش از هر زمان دیگری به پل های زنجیره ای متقاطع متکی هستند

در سال 2021، دفتر ملی مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل نیز شروع به صدور دستور توقیف کیف پول‌های رمزنگاری شده وابسته به حماس کرد و با صرافی‌ها برای مسدود کردن حساب‌های مورد استفاده آنها همکاری کرد.

Elliptic استدلال کرد که این حوادث نشان می‌دهد که ارز دیجیتال ابزار ایده‌آلی برای تسهیل جمع‌آوری مالی تروریسم نیست:

این نشان دهنده ضعف ارز دیجیتال به عنوان ابزار جمع آوری کمک مالی برای تروریسم است. شفافیت بلاک چین امکان ردیابی وجوه غیرقانونی را می دهد و در برخی موارد به هویت های دنیای واقعی مرتبط می شود.

Cointelegraph برای اظهار نظر با WSJ تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید