Wirex از اثبات ZK برای صدور کارت نقدی غیرحضوری کریپتو استفاده می کند


Wirex اولین بار در سال 2015 کارت نقدی خود را راه اندازی کرد و اکنون بیش از شش میلیون مشتری دارد.

ارائه‌دهنده خدمات پرداخت کریپتو Wirex راه‌اندازی سرویس کارت نقدی رمزنگاری مبتنی بر دانش صفر و غیرقابل نگهداری خود به نام W-Pay را اعلام کرده است.

راه حل غیرمتمرکز جدید Wirex از فناوری Zero Knowledge استفاده می کند و بر اساس کیت توسعه زنجیره ای Polygon (CDK) ساخته شده است که نویدبخش افزایش مقیاس پذیری و امنیت است. Polygon CDK با تمرکز بر اثبات های ZK ساخته شده است زیرا به شرکت ها و کاربران اجازه می دهد ریل های لایه 2 خود را با پشتیبانی از ZK بسازند.

راه حل مقیاس پذیری مبتنی بر اثبات های ZK در فضای رمزنگاری بسیار محبوب شده است. زیرا یک پروتکل دانش صفر به یک طرف اجازه می دهد تا طرف دیگر را متقاعد کند که چیزی درست است بدون اینکه چیزی غیر از این واقعیت که ادعای مورد نظر درست است آشکار کند. پلتفرم هایی مانند Ethreum و Polygon در طول زمان بیشترین پیشرفت ها را در اثبات ToM داشته اند.

W-Pay تعدادی از ویژگی‌های پیشگامانه را ارائه می‌دهد که کیف پول‌های نگهبانی و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را قادر می‌سازد تا کارت‌های نقدی کریپتو نگهداری کنند. این شرکت ادعا کرد که رویکرد غیرمتمرکز خطرات شخص ثالث را حذف می کند و به دارندگان حساب اجازه می دهد تا کنترل انحصاری بر پول خود را حفظ کنند.

برخی از ویژگی‌های کلیدی W-Pay شامل تراکنش‌های سریع و ایمن از طریق ادغام فناوری Zero Knowledge، و همچنین سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) و Account Abstraction (AA) است، ویژگی‌ای که فرآیندهای تراکنش را با حذف پیچیدگی‌های ذاتی ساده می‌کند.

مرتبط با: آیا اثبات های ToM پاسخی برای مشکل Ordinal و BRC-20 بیت کوین است؟

راه حل غیرمتمرکز مبتنی بر اثبات ZK، تراکنش های کارت را تا سقف از پیش تعیین شده امکان پذیر می کند و همچنین از ادغام برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و کیف پول های غیرقانونی با ریل های پرداخت سنتی پشتیبانی می کند. این شرکت گفت که W-Pay عصر جدیدی را در خدمات پرداخت کارتی زنجیره ای آغاز خواهد کرد.

در سال 2015، Wirex اولین کارت پرداخت با قابلیت رمزنگاری را ایجاد کرد که به کاربران امکان می داد از پول دیجیتال و پول فیات به جای یکدیگر در تراکنش های روزمره استفاده کنند. Wirex ادعا می کند که بیش از شش میلیون مشتری دارد و یکی از اعضای اصلی Visa و Mastercard است.

راه حل غیرمتمرکز مبتنی بر zk-proofs جدید Wirex در بحبوحه مشکلات شریک کارت UAB PayrNet ارائه می شود. بانک مرکزی لیتوانی مجوز UAB PayrNet را در ماه ژوئن لغو کرد و این شرکت را مجبور کرد خدمات خود را در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) متوقف کند.

Wirex هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در رمزارز، این مقاله را به عنوان یک NFT جمع آوری کنید.

مجله: چگونه مجموعه‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید