بنیانگذار dYdX: توسعه دهندگان کریپتو باید خدمات رسانی به مشتریان آمریکایی را به مدت 5 تا 10 سال متوقف کنند.


بنیانگذار dYdZX استدلال کرد که پروژه‌های رمزنگاری در مراحل اولیه می‌توانند سریع‌تر مقیاس شوند و در عین حال مشتریان آمریکایی را نادیده بگیرند، زیرا آنها مجبور نیستند با چالش‌های جو نظارتی ایالات متحده مقابله کنند.

آنتونیو جولیانو، موسس صرافی غیرمتمرکز dYdX، فکر می‌کند که توسعه‌دهندگان رمزارز باید خدمات رسانی به مشتریان در ایالات متحده را برای پنج تا 10 سال آینده فراموش کنند، با بازارهای دیگر آزمایش کنند و در زمان مناسب بازگردند.

جولیانو در پستی که در 25 آگوست (توئیتر) منتشر شد، استدلال کرد که سازندگان باید بازارهای غیرآمریکایی را در اولویت قرار دهند زیرا با تمرکز بر رشد پلت فرم و پذیرش کاربر، با موانع کمتری روبرو خواهند شد.

نظرات جولیانو به طور خاص بر روی استارت‌آپ‌ها متمرکز بود و در مقابل پلتفرم‌ها/کسب‌وکارهای کاملاً تاسیس شده بود. زیرا آنها می توانند در بازارهای دوستانه خارج از کشور سریعتر مقیاس شوند:

مبتکران کریپتو باید فعلا خدمات رسانی به مشتریان ایالات متحده را متوقف کنند و سعی کنند ظرف 5 تا 10 سال دوباره وارد شوند. واقعاً ارزش زحمت / سازش را ندارد. بیشتر بازار در حال حاضر در خارج از کشور است. در آنجا نوآوری کنید، PMF را پیدا کنید [product market fit]سپس با مزایای بیشتری برگردید.

به طور کلی، امروزه تقریباً هیچ کس از رمزنگاری استفاده نمی کند یا به آن علاقه مند نیست. من شخصاً به هیچ نتیجه ای جز رشد بیش از 100 برابری کریپتو در دراز مدت اهمیت نمی دهم.»

بسیاری در این صنعت تاکید کردند که ایالات متحده از فقدان قوانین و مقررات واضح در مورد رمزارز رنج می برد. نمونه بارز این منطقه خاکستری پیرامون حوزه قضایی بازار کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا بود.

از آنجایی که دولت ایالات متحده به ایجاد مقررات کریپتو ادامه می دهد، جولیانو پیشنهاد کرد که صنعت کریپتو باید بیشتر رشد کند تا تأثیر بیشتری بر سیاست ایالات متحده داشته باشد.

بنابراین، او استدلال می‌کند که برای سازندگان یا استارت‌آپ‌ها منطقی‌تر است که در این مدت روی یافتن PMF در خارج از کشور تمرکز کنند و سپس با «اهرم» پایگاه کاربری بزرگ خود بازگردند.

این بدان معنا نیست که مطالعه سیاست ارزهای دیجیتال ایالات متحده مهم نیست. مطمئناً به این دلیل است که زمان بسیار زیادی طول می کشد (آماده شدن برای ورود مجدد) و بسیاری از جهان مسیر ایالات متحده را دنبال خواهند کرد.”

این واقعیت که ارزهای دیجیتال هنوز با بازار مصرف/محصول جهانی سازگار نشده اند به این معنی است که ما هنوز تأثیر زیادی بر سیاست گذاری نداریم. ما به محصولات پرکاربردی نیاز داریم که کاربران[رای دهندگان]بگویند «صبر کن، من به این نیاز دارم».

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، شرکتی که چندین تلاش برای کمک به ایجاد سیاست ارزهای دیجیتال در ایالات متحده انجام داده است، با ارائه دیدگاهی متفاوت به این پست پاسخ داد و گفت: “منظور شما را متوجه شدم – اما حدس می‌زنم هر چه زودتر بهتر باشد. احتمالا تا سال آینده اگر بخواهم حدس بزنم.»

مرتبط با: آیا بدهی بالای مصرف کننده ایالات متحده به نفع قیمت بیت کوین خواهد بود؟

«ایالات متحده همیشه پس از اتمام همه گزینه‌های دیگر حقیقت را پیدا می‌کند. هرچقدر هم که گروه کوچکی از مردم تلاش کنند مانع پیشرفت شوند، این زخم ها التیام خواهند یافت.»

مدیر عامل شرکت Wintermute Evgeny Gaevoy نیز زنگ به صدا درآمد او که با جولیانو موافق است، می‌گوید: «اگر کریپتو موفق شود، ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد، یا اگر شکست بخورد، هرگز».

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *