قانونگذاران برزیلی به دنبال افزودن رمزنگاری به لیست دارایی های محافظت شده وام گیرندگان هستند


ارزهای رمزپایه می توانند بخشی از دسته پس انداز شخصی شوند که از توقیف طلبکاران محافظت می شود.

در حالی که قانونگذاران برزیلی در حال بحث در مورد لایحه‌ای هستند که محافظت قوی از بخش بزرگی از دارایی‌های پس‌انداز وام گیرندگان را فراهم می‌کند، یک ابتکار جداگانه در تلاش است رمزارز را در نسخه نهایی لایحه گنجانده باشد.

لایحه 4.420/2021 که توسط نماینده کارلوس بزرا نوشته شده است، در حال حاضر توسط کمیته قانون اساسی، عدالت و شهروندی مجلس سفلی پارلمان برزیل در حال بررسی است. با اصلاح قانون آیین دادرسی مدنی مصوب 1394، هدف از آن حمایت از پس‌اندازهای خصوصی افراد تا سقف حداقل دستمزد تا سقف 40 در برابر تصرفات احتمالی از طرف طلبکاران است.

مرتبط با: برزیل: کمیته سنا لایحه هوش مصنوعی را ظرف 120 روز تجزیه و تحلیل می کند

در 15 سپتامبر، گزارشگر لایحه، نماینده پارلمان، فیلیپه فرانسیسچینی، رسما تایید کرد که پیشنهاد اصلاحیه اخیر فرناندو مارانگونی، نماینده دیگر مجلس را برای گنجاندن دارایی های رمزنگاری شده در لیست صندوق های محافظت شده پذیرفته است. همانطور که Francischini اشاره می کند:

“امروزه، رفتار سرمایه گذاری مردم تغییر کرده است و حساب های پس انداز سنتی جایگاه خود را نسبت به سایر اشکال سرمایه گذاری مالی از دست داده است.”

چنین مشارکتی پس از اجرایی شدن چارچوب کریپتو برزیل در ژوئن 2023 امکان پذیر شد. اصلاحیه فعلی به طور خاص به این چارچوب اشاره می کند و دارایی های مجازی را به عنوان «نمایش دیجیتالی ارزشی که می توان با وسایل الکترونیکی خریداری، فروخت یا منتقل کرد و برای پرداخت یا سرمایه گذاری استفاده کرد» تعریف می کند. “

پذیرش ارز دیجیتال به عنوان پول واقعی در برزیل جنبه دیگری دارد. در ماه آگوست، یک کمیته کنگره تغییراتی را در لایحه ای تصویب کرد که مالیات بر ارزهای رمزنگاری شده در خارج از کشور را افزایش می دهد.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید