Crypto Biz: Winklevoss از شمشیر دو لبه توییتر Silbert و موارد دیگر انتقاد می کند


Crypto Biz این هفته همچنین مبارزه Gemini با گروه ارز دیجیتال (DCG) بر سر وجوه کاربران، ابزارهای بانکی جدید برای یوان دیجیتال و تلاش های OpenAI برای جلوگیری از دور زدن کاربران از دیوارهای پرداخت را بررسی می کند.

برنامه‌های توییتر برای راه‌اندازی یک پلتفرم پرداخت در این هفته زمانی که شرکت تابعه Twitter Payments اولین مجوز انتقال پول خود را در ایالت‌های میشیگان، نیوهمپشایر و میسوری ایالات متحده دریافت کرد، گام بزرگی به جلو برداشت.

طبق گزارش ها، این شرکت با ایجاد راه حلی با در نظر گرفتن رمزنگاری، در تلاش است تا خدمات انتقال را در تمام 50 ایالت ایالات متحده ارائه کند، در انتظار تایید بیشتر و هیچ جدول زمانی مشخصی ندارد.

مانند هر کسب و کاری، توییتر به دنبال جریان های درآمدی جدید است که توسط پایگاه کاربران عظیم خود تامین می شود. در یک رویداد فضایی توییتر در سال 2022، ماسک گفت که در نظر دارد به حساب‌های بانکی اجازه دهد به پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی که شامل کارت‌های نقدی و نقل و انتقال پول می‌شود، مرتبط شوند. هدف مشابه Diem است که اکنون از بین رفته است، پروژه پرداخت جهانی شکست خورده شرکت مادر فیس بوک Meta.

برای نتایج بهتر از پروژه متا، توییتر به شدت به جامعه فناوری کریپتو متکی است، اما ماسک همچنین با توییتر کریپتو مخالف است. این هفته، این پلتفرم دسترسی به محتوا را با استناد به “خراش بیش از حد داده ها و دستکاری سیستم” محدود کرد. این تصمیم ضربه ای به اکوسیستم رمزنگاری بود که برای به اشتراک گذاری اطلاعات و دستیابی به مخاطبان جدید به شدت به توییتر متکی است.

دلیل اینکه من “محدودیت مشاهده” را تعیین کردم این است که همه ما به توییتر معتاد هستیم و باید از آن خارج شویم.” فوق الذکر ماسک روی سکو است. این حرکت می تواند یک شمشیر دولبه برای برنامه های پرداخت توییتر باشد.

Crypto Biz این هفته همچنین مبارزه Gemini با گروه ارز دیجیتال (DCG) بر سر وجوه کاربران، ابزارهای بانکی جدید برای یوان دیجیتال و تلاش های OpenAI برای جلوگیری از دور زدن کاربران از دیوارهای پرداخت را بررسی می کند.

Winklevoss از Silbert از DCG انتقاد می کند – حتی SBF “همچین تصورات غلطی نداشت”

در نامه سرگشاده ای که در 4 ژوئیه منتشر شد، کامرون وینکلووس بری سیلبرت، مدیر عامل گروه ارز دیجیتال را به دلیل بازی با کارت قربانی در زمانی که جمینی 1.2 میلیارد دلار به 232000 مشتری درآمد خود بدهکار بود، سرزنش کرد. جنسیس DCG وام دهنده برنامه Gemini’s Earn بود که به سپرده گذاران تا 8 درصد بازدهی را وعده می داد. در نوامبر 2022 پس از فروپاشی FTX، برداشت ها به حالت تعلیق درآمد. Winklevoss گفت: “من می نویسم تا به شما اطلاع دهم که بازی های شما به پایان رسیده است.” و توضیح داد که هزینه های حرفه ای اکنون بیش از 100 میلیون دلار به هزینه اعتبار و درآمد کاربران “حباب” شده است. وینکلووس به سیلبرت اولتیماتوم داد: “بهترین و آخرین پیشنهاد” شرکت او را بپذیرید یا با شکایت روبرو شوید. این پیشنهاد شامل یک قرارداد 1.47 میلیارد دلاری است که اولین پرداخت آن در این ماه و پرداخت نهایی پنج سال بعد است. سپس در 7 جولای، جمینی از DCG شکایت کرد.

DBS Bank ابزار دیجیتال یوان را راه اندازی کرد

بانک DBS چین رسما راه‌اندازی راه‌حل تجاری یوان دیجیتال خود را اعلام کرد که به مشاغل سرزمین اصلی امکان می‌دهد پرداخت‌ها را با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) دریافت کنند. DBS به Cointelegraph گفت که این سرویس جدید به مشتریان در سرزمین اصلی چین این امکان را می دهد که یوان دیجیتال را دریافت یا جمع آوری کنند و به طور خودکار یوان را به حساب های سپرده بانکی واریز کنند. در پایان سال 2022، 13.6 میلیارد یوان دیجیتال یا حدود 2 میلیارد دلار در گردش بود. CBDC در حال حاضر در 26 شهر و 17 استان چین پذیرفته می شود و انتظار می رود با پیوستن استان های بیشتری به برنامه، پذیرش آن افزایش یابد.

ماسک با استناد به «دستکاری بیش از حد سیستم» در توییتر «سرعت نرخی» را اعمال کرد.

به گفته مدیر اجرایی ماسک، پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر به‌طور موقت تعداد پست‌هایی را که کاربران مجاز به خواندن در روز پس از مشاهده «حذف بیش از حد داده‌ها و دستکاری سیستم» هستند، محدود می‌کند. قوانین جدید به طور موقت حساب های تایید شده را به 10000 پست در روز محدود می کند، در حالی که حساب های تایید نشده و تازه تایید نشده به ترتیب به 1000 و 500 پست در روز محدود می شوند. این تصمیم به شدت توسط جامعه رمزنگاری مورد انتقاد قرار گرفت، که به شدت به توییتر برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری اطلاعات متکی است. محدودیت‌های نرخ جدید قبلاً بر نمایه‌سازی و نمایش توییت‌ها در موتور جستجوی Google تأثیر گذاشته و باعث شده بیش از 50 درصد از URLهای توییتر از فهرست جستجو ناپدید شوند. کمتر دیده شدن توییت ها در گوگل، میزان محتوای مرتبط با رمزنگاری را که از توییتر نشات می گیرد نیز کاهش می دهد.

OpenAI بینگ ChatGPT را متوقف می کند زیرا کاربران دیوارهای پرداخت را دور می زنند

ویژگی مرور ChatGPT، یکی از ویژگی‌های موتور جستجوی مبتنی بر Bing، به‌دلیل شکافی که به کاربران اجازه می‌داد محتوای دارای دیوار پرداخت را دور بزنند، به‌طور موقت توسط OpenAI غیرفعال شده است. OpenAI ممکن است در پاسخ به یک پست Reddit در این مورد اقدام کرده باشد. در اواخر ژوئن، یکی از اعضای زیرمجموعه r/ChatGPT تصویری از یک جلسه مرور ارسال کرد که در آن از چت بات خواستند تا متن پیوند یک مقاله دارای دیوار پرداختی از آتلانتیک را چاپ کند. در پاسخ، ChatGPT مقاله کامل را بدون دیوار پرداخت ارائه کرد. این مرورگر در حال حاضر در نسخه بتا است و برای مشترکین سرویس ChatGPT Plus در دسترس است.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار شما در پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *